جمعه , ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
صفحه اول » بین المللی » واکنش الیاس بوصعب مقام لبنانی به سخنان مرتضی قربانی/ واکنش سخنگوی سپاه به اظهارات سردار قربانی !!

واکنش الیاس بوصعب مقام لبنانی به سخنان مرتضی قربانی/ واکنش سخنگوی سپاه به اظهارات سردار قربانی !!

اعتراض الیاس بوصعب به سخنان مشاور فرمانده کل سپاه در حالی است که بوصعب از متحدان میشل عون، رئیس جمهور لبنان است و میشل عون از متحدان حزب‌الله در لبنان محسوب می‌شود.

سخنگوی سپاه در واکنش به اظهارات  سردار مرتضی قربانی مبنی بر هدف قرار دادن تل آویو از لبنان در صورت ارتکاب خطای اسراییل در قبال ایران، گفت: سخنان وی تحریف و مورد برداشت نادرست رسانه‌ای قرار گرفته است.

به گزارش سپاه نیوز، در پی انتشار خبری مبنی بر اظهارات سردار مرتضی قربانی از فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس پیرامون هدف قرار دادن تل آویو از لبنان در صورت ارتکاب خطای اسرائیل در قبال ایران و متعاقباً اظهار نظر وزیر دفاع لبنان در این خصوص، گفت: با توجه به بررسی‌های به عمل آمده آنچه سردار مرتضی قربانی مطرح کرده‌است تحریف و مورد برداشت نادرست رسانه‌ای قرار گرفته است و ایشان در واقع پاسخگویی به اسرائیل را با ابزار‌ها و ظرفیت‌های متنوع موجود دراختیار مطرح کرده است.
وی با اظهار امیدواری نسبت به دقت بیشتر اصحاب رسانه در تنظیم خبر‌های حوزه دفاعی و امنیتی از به کار بردن عناوین نادرست برای معرفی فرماندهان سپاه انتقاد و با تاکید بر ضرورت دقت رسانه‌ها در این گونه موارد، تصریح کرد: سردار مرتضی قربانی از فرماندهان دلاور هشت سال دفاع مقدس هستند که مجاهدت‌های حماسی وی همواره مورد تجلیل و قدردانی ملت ایران است. وی در حال حاضر در سمت مشاور فرمانده کل سپاه فعالیتی نداشته و در عرصه‌های دیگر در نیرو‌های مسلح در حال خدمت می‌باشند.
سخنگوی سپاه همچنین از دقت و دوراندیشی وزیر محترم دفاع کشور لبنان که با پاسخ هوشمندانه خود شیطنت رسانه سعودی – صهیونیستی را خنثی کرده اند، قدردانی کرد!!!

واکنش الیاس بوصعب مقام لبنانی به سخنان مرتضی قربانی  که گفت: «رژیم صهیونیستی اگر مرتکب کوچک‌ترین خطایی در قبال ایران شود، از همان لبنان «تل‌آویو» را با خاک یکسان می‌کنیم و اصلاً نیازی نیست که از ایران موشک و تجهیزات بلند شود.اگر یک شب حضرت آقا [رهبر جمهوری اسلامی] دستور دهند که موشک‌ها بلند شوند… گوش آنها را می‌بُریم.امروز قلب و روح ملت‌های یمن، سوریه، عراق، لبنان و غزه با ایران است.»

یک روز پس از اظهارات مشاور فرمانده کل سپاه، یسرائیل کاتز، وزیر خارجه اسرائیل، نیز گفته بود: «اسرائیل مثل تظاهرکنندگان بی‌دفاع ایرانی نیست که به دست رژیم آیت‌الله‌ها کشتار شده‌اند.»