دوشنبه , ۱۵ آذر ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » فیروزآبادی:محدودسازی اینستاگرام فعلا در دستور نیست/

فیروزآبادی:محدودسازی اینستاگرام فعلا در دستور نیست/

دبیر شورای عالی فضای مجازی می‌گوید رفتار اخیر اینستاگرام محکوم است ولی فعلا محدودسازی در دستور نیست.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم به نقل از خانه ملت، ابوالحسن فیروزآبادی‌ دبیر شورای عالی فضای مجازی  درباره رفتار اخیر اینستاگرام در مسدود‌سازی برخی صفحات، گفت: شورای عالی فضای مجازی در بیانیه خود در قبال این رفتار اشاره‌ای داشت مبنی بر اینکه مردم باید توجیه شوند؛ زیرا آنها نمی‌توانند کارهای جدی خود را بر بستر پیام‌رسان‌های خارجی‌ انجام دهند که یک طرفه نسبت به فیلتر کردن برخی از صفحات فقط به دلیل شکل ظاهری لوگوی آن صفحات اقدام می‌کنند.

فیروزآبادی:محدودسازی اینستاگرام فعلا در دستور نیست

وی  با اشاره به اینکه این پیام‌رسان‌های خارجی برای مردم قابل اتکا نیستند، تصریح کرد: بحث ما این است که حتما باید پیام‌رسان ملی شکل گیرد؛ البته این کار سخت است ولی در آینده نزدیک انجام خواهد شد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره عکس‌العمل ایران در قبال اینستاگرام عنوان داشت: در حال حاضر رفتار اینستاگرام را محکوم می‌کنیم؛ فعلا محدودسازی آن در دستور نیست.

فیروزآبادی‌ با بیان اینکه روبینو جایگزینی برای اینستاگرام است، افزود: پیام‌رسان‌ مشابه اینستاگرام در داخل کشور وجود دارد؛ البته مردم هم باید استقبال کنند و پیام‌رسان‌های داخلی هم چنان قدرتی داشته باشند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی در خصوص این نکته که تجربه فیلترینگ تلگرام با هدف کوچ دادن به پیام‌رسان‌های داخلی ناموفق بود، گفت: در حال حاضر فقط از مردم دعوت می‌کنیم.

به تازگی اینستاگرام صفحات فرماندهان سپاه پاسداران را با استناد به سیاست ایالات متحده مبنی بر قرار دادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی مسدود کرده است.

واکنش عضو هیئت‌رئیسه مجلس به بسته شدن پیج اینستاگرامش

عضو هیئت‌رئیسه مجلس بعد از مسدود شدن صفحه شخصی اش توسط اینستاگرام به این اقدام غیرقانونی شرکت آمریکایی واکنش نشان داد.

واکنش عضو هیئت‌رئیسه مجلس به بسته شدن پیج اینستاگرامش

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم،احمدامیرآبادی فراهانی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی به مسدودسازی گسترده صفحات مرتبط با سپاه پاسداران و برخی فرماندهان سپاه از سوی اینستاگرام در صفحه شخصی خود در توئیتر واکنش نشان داد.

نماینده قم در مجلس در صفحه توئیتر خود نوشت:

وقتی با همه خرج‌های تریلیون دلاری در منطقه زورشان به رزمندگان سپاه نرسید و شکست مفتضحانه خوردن برای دلخوشی صفحات پاسداران را در اینستاگرام بستند تا کمی دلشان خنک شود، نهایت زورتان در همین فضای مجازی است نه عرصه حقیقت و جنگ میدانی