چهارشنبه , ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
صفحه اول » حقوق بشر » طرح حصر خانگی دکتر نورعلی تابنده و خطر جانی ایشان و تشدید فشارها بر دراویش در صحن علنی سازمان ملل متحد و برآشفته شدن نماینده رژیم ایران و تلاش برای برهم زدن جلسه

طرح حصر خانگی دکتر نورعلی تابنده و خطر جانی ایشان و تشدید فشارها بر دراویش در صحن علنی سازمان ملل متحد و برآشفته شدن نماینده رژیم ایران و تلاش برای برهم زدن جلسه

روز دوشنبه دوم مهرماه ۱۳۹۷ موضوع حصر خانگی آقای دکتر نورعلی تابنده قطب دراویش سلسله نعمت اللهی گنابادی و تشدید فشارها بر ایشان و همچنین اعتصاب غذای ۱۸ نفر از دراویش زندانی در زندان فشافویه که در اعتراض به حصر خانگی دکتر نورعلی تابنده دست به اعتصاب غذا زده اند، در صحن علنی سازمان ملل متحد در جریان برگزاری ۳۹ نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو مطرح شد.

سازمان حقوق بشری «سودویند» در موضع گیری روز دوشنبه دوم مهرماه ۱۳۹۷ در ۳۹ نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در صحن علنی به سرکوب گسترده دراویش گنابادی ، حصر خانگی دکتر نورعلی تابنده و خطر جانی برای ایشان، اعتصاب غذای ۱۸ نفر از دراویش زندانی در زندان فشافویه در اعتراض به حصر ظالمانه قطب دراویش دکتر تابنده و نقض حقوق نوکیشان مسیحی پرداخت.

جالب این است که به محض مطرح شدن حصر خانگی آقای دکتر نورعلی تابنده و سرکوب گسترده دراویش در صحن علنی سازمان ملل متحد، نماینده ( مزدور) رژیم ایران نظم جلسه را بر هم می زد و همه تلاش خود را به کار می بست تا شاید با این اقدامات مذبوحانه بتواند از بازتاب رسوایی بین المللی سرکوب بی رحمانه دراویش و حصر ظالمانه دکتر نورعلی تابنده ممانعت به عمل آورد، که البته اقدامات کودکانه نماینده رژیم نتیجه کاملا بر عکس داد و چهره ضد حقوق بشری نظام حاکم بر ایران را که حتی در صحن علنی سازمان ملل متحد تحمل شنیدن گزارشهای جنایتهایشان را ندارند، بیش از پیش به همه شناساند.

همزمان با برگزاری  ۳۹ نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو، امروز نیز نشست همگانی سازمان ملل در نیویورک آغاز خواهد شد و به همین منظور ساعاتی پیش رئیس‌جمهوری آمریکا برای شرکت در این نشست وارد نیویورک شد. او قرار است ریاست نشست شورای امنیت را برعهده داشته باشد و در مورد رژیم ایران سخنرانی کند.

متن موضع گیری سازمان حقوق بشری «سودویند» در صحن علنی سازمان ملل متحد به شرح زیر است:

هشت سال پیش پیشنهادی توسط چین در مورد “ادامه ابتکار عمل در زمینه گفتگو میان فرهنگ ها” داده شد و توسط جمهوری اسلامی ایران نیز پذیرفته شد.
معنای «ادامه» چیست؟ در صورتيكه جمهوری اسلامی ایران هرگز مذاکره ای میان فرهنگ ها نداشته است؟ این سیستم حتی نمی تواند درویشها را تحمل کند!
صدها درویش از ما فوريه سال جارى بازداشت شده اند.در ۲۹ اوت مقامات زندان درویش هاى زندان فشافويه را مورد حمله و ضرب و شتم قرار دادند و از آن زمان تا كنون ۸ نفر از آنها ناپدید شده اند.
زندگی برخی از درویشانی که در اعتصاب غذا هستند، در معرض خطر است. آنها خواستار آزادى زنان درویش از زندان و همچنين آزادی قطب دراویش، آقای دكتر نور على تابنده كه در حصر خانگی و در معرض خطر جانى قرار دارد هستند.
صالح‌الدین مرادی، محمدرضا درویشی، علی بلبلی، عباس دهقان، علی‌ محمدشاهی، مجتبی بیرانوند، علی کریمی، جعفر احمدی، ابراهیم الله‌بخشی، حیدر تیموری، مجید یاراحمدی، سعید سلطانپور، بابک تقیان، احسان ملک‌محمدی، سخاوت سلیمی، رضا باوی، مجید رشیدی و اکبر داداشی، از جمله دراويش هستند كه از ابتدای ماه سپتامبر در اعتصاب غذا به سر ميبرند. همچنين آقای علی سلطانی از ۱۰ روز پيش در اعتصاب غذاى خشك بسر ميبرد.

اگرچه مقامات ايران ادعا می کنند که علیه پیروان أديان صاحب کتاب مقدس موضعی ندارند اما در ایران اگر شخصی که در خانواده مسلمان متولد شده باشد، پيرو دين مسیحیت شود با مشکلات فراوانی روبرو خواهد شد.به عنوان نمونه، در این جا شهادت می دهم که کشیش ویکتور بت تامراز تحت فشار است.
همچنین نگران وضعیت ابراهیم فیروزی نو كيش مسيحى که در ماه مارس ۲۰۱۳، به دلیل اتهامات مشابهی که قبلا یک بار برای آنها محاکمه شده بود، بازداشت شده و در زندان است، می باشیم. حکم او ۵ سال حبس است كه پس از بازداشت وی در دادگاه تجدید نظر در ماه مارس ۲۰۱۸ تایید شد. او هنوز در زندان است و در نامه ای سرگشاده که به همراه سایر زندانیان نوشته اند اظهار داشت که مقامات اجازه نخواهند داد که او زنده زندان را ترک کند.