سه شنبه , 30 بهمن 1397
صفحه اول » بین المللی » وزیر خارجه روسیه از پایان عملیات علیه گروه تروریستی داعش در سوریه در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

وزیر خارجه روسیه از پایان عملیات علیه گروه تروریستی داعش در سوریه در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

دی‌میستورا : دور جدید مذاکرات سوری- سوری در ژنو، نوامبر آینده برگزار می‌شود.

پیش از این یک منبع در وزارت خارجه روسیه گفت که مذاکرات سوریه در ژنو احتمالا در ماه نوامبر آغاز می‌شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیاالیوم، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در دیدار با استفان دی‌میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گفت شورای امنیت سازمان ملل 25 اکتبر(3 آبان)، نشستی درباره اوضاع سوریه برگزار می‌کند که طی این نشست درباره سرعت بخشیدن به روند سیاسی در سوریه بحث و تبادل نظر خواهد شد.

لاوروف با بیان ” پیروزی نهایی در مبارزه با تروریسم در سوریه، در شرف محقق شدن است”،  به خبرگزاری اسپوتنیک اظهار داشت: مسکو از پیشبرد روند سیاسی حل بحران سوریه حمایت خواهد کرد.همه چیز به این بستگی دارد که چه کسانی به نمایندگی از معارضان سوری در این نشست حضور خواهند یافت و این در حالی است که هیئت معارضان هنوز تشکیل نشده است.

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه پیشتر از گروه‌های مخالف سوری خواسته بود که با توجه به نتیجه نرسیدن هفت دور مذاکره گذشته، این بار در قالب یک تیم واحد باشند تا یک راهبرد مذاکراتی واقع گرایانه تر شکل بگیرد.این در حالی است که معارضان سوری تاکنون موفق به تشکیل تیم واحد برای شرکت در دور بعدی مذاکرات ژنو نشده‌اند.

آزادسازی ۹۲ درصد از خاک سوریه از لوث داعش

ساختمان وزارت دفاع روسیه

وزارت دفاع روسیه از آزادسازی ۹۲ درصد از خاک سوریه از لوث گروه تروریستی داعش خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیاالیوم، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که حدود 92.6 درصد از خاک سوریه از لوث تروریست‌های داعشی پاکسازی شده است.

روزنامه “کراسنایا زفیزدا”، ارگان رسمی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که کارشناسان روسی طی هفته گذشته بیش از 200 هکتار از دیرالزور را از وجود مین‌ها و بمب‌ها پاکسازی کردند.

بر اساس این گزارش، کارشناسان روسی، طی هفته گذشته، 6800 بمب را در دیرالزور خنثی کردند.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه روز گذشته در دیدار با استفان دی‌میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گفت که عملیات علیه گروه تروریستی داعش در سوریه به‌زودی به پایان می‌رسد.

لاوروف با بیان ” پیروزی نهایی در مبارزه با تروریسم در سوریه، در شرف محقق شدن است”، افزود: مسکو از پیشبرد روند سیاسی حل بحران سوریه حمایت خواهد کرد.

پاسدارباقری در حلب:‌ عمر گروهک‌های تروریستی به سر رسیده است

سرلشکر باقری

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با حضور در مناطق عملیاتی حلب سوریه بر پایان عمر گروهک‌های تکفیری و تروریستی در این کشور تاکید کرد.

پاسدارمحمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح در جریان سفر به کشور سوریه در مناطق عملیاتی استان‌های حلب و دیگر مناطق این کشور حضور یافت و در میان عده ای از مزدوران بسیجی- سپاهی ادعا کرد : بحمدالله با فضل و عنایت خداوند متعال شاهد موفقیت‌های چشمگیر جبهه مقاومت و رزمندگان مدافع حرم علیه گروه‌های تروریستی هستیم.روند پیشروی‌ها و پیروزی‌های جبهه مقاومت با شجاعت و رشادت دلاورمردان مدافع حرم، ادامه یافته و پایان عمر گروهک‌های تروریستی و تکفیری به سر رسیده است.