چهارشنبه , ۸ آذر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » لغو مجلس عزاداری مطیعی در امامزاده قاضی‌الصابر!

لغو مجلس عزاداری مطیعی در امامزاده قاضی‌الصابر!

مجلس عزاداری میثم مطیعی مداح در امامزاده قاضی‌الصابر در پی اعلام ممنوعیت برگزاری مراسم در فضای مسقف لغو شد.
مجلس عزاداری مطیعی در امامزاده قاضی‌الصابر لغو شد

به گزارش مشرق، مجلس عزاداری میثم مطیعی مداح در  امامزاده قاضی‌الصابر در پی اعلام ممنوعیت برگزاری مراسم در فضای مسقف لغو شد.

این هیأت با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

در آستانه فرارسیدن‌ ایام سوگواری حضرت اباعبدالله‌الحسین علیه السلام، به اطلاع عموم عزاداران می‌رساند، به‌رغم هماهنگی ‌و فراهم نمودن زیرساخت‌های لازم طبق دستورالعمل‌های بهداشتی جهت برگزاری مراسم دهه اول محرم در امامزاده قاضی‌الصابر علیه‌السلام توسط هیأت آیین حسینی و باتوجه به تغییر موضع ناگهانی ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر ممنوعیت برگزاری مراسم عزاداری در مکان‌های سرپوشیده، و در راستای تبعیت از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر فصل الخطاب بودن نظر ستادملی، مراسم دهه اول محرم در امامزاده قاضی‌الصابر علیه‌السلام برگزار نخواهد شد.

ضمناً به اطلاع می‌رساند، مراسم دهه اول محرم هیأت میثاق با شهدا در فضای باز و در محل دانشگاه افسری امام علی علیه‌السلام واقع در میدان حر بعد از نماز مغرب و عشاء با سخنرانی حجت‌الاسلام پناهیان و مداحی میثم مطیعی برگزار می‌شود.

منبع: فارس

به گزارش مشرق، میثم مطیعی، مداح  در واکنش به صحبت اخیر معاون وزیر بهداشت طی توییتی نوشت: آقای معاون وزیر! حداقل ۱۰ روز قبل اعلام کردید عزاداری در مکان سربسته با سقف بالای ۶ متر مصداق فضای باز است و مشکلی ندارد.

امروز و تنها ۴۸ ساعت قبل از آغاز محرم گفتید برگزاری هرگونه مراسم در فضای سربسته ممنوع است.

حرف قبلی‌ شما که محصول کار کارشناسی بود عوض شد. ویروس جهش کرده؟؟؟

مردم شریف بدانند که با این تصمیم خلق الساعة، حداقل ۲۰۰۰ مراسم مهم در کشور تعطیل شده و یا حداقل لطمه جدی می‌خورد. مثلاً در شهری مثل بوشهر با آن درجه بالای رطوبت هوا می‌شود مراسم را از زیر سقف و همراه با تهویه آورد در فضای باز و شدیداً گرم برگزار کرد؟؟

ما هیأتی‌ها از روز اول یک حرف زدیم و هنوز هم پای همان حرفمان ایستاده ایم. ما گفتیم تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم و سلامت مردم بیش از دیگران، برای ما هیأتی‌ها مهم است، اما شما هر روز حرف عوض کردید. خدا کند اغراض دیگری پشت این تغییرات مکرر نهفته نباشد.

به عنوان تصمیم‌گیر تا به حال هیأت برگزار کرده‌اید؟ از تهمیدات برگزاری یک مراسم خبر دارید؟ هیأت‌ها در این مدت تمام شرایط را طبق دستورالعمل ستاد ملی آماده کرده بودند؛ الان و ۴۸ ساعت قبل از برگزاری چطور می‌شود همه مقدمات را فراهم کرد؟ برای خیلی از هیأت‌ها راهی جز تعطیلی مراسم هست؟

بد نیست الان نماینده‌ای از ستادملی سری به امامزاده قاضی‌الصابر بزند.۱۰ روز است دوستان مشغولند.دکور نصب شده،صوت اجاره شده، با پول قرضی سیاهی خریده شده و نصب شده، فاصله‌گذاری انجام شده.در جایی که در شرایط غیرکرونا ۲۵۰۰ نفر ظرفیت داشته، فقط برای ۴۰۰ نفر اجازه ورود در نظر گرفته شده