میرسلیم: ابعاد ‘رشوه ۶۵ میلیارد تومانی’ شهرداری قالیباف با رسیدگی قضایی روشن می‌شود

میرسلیم

مصطفی میرسلیم، نماینده مجلس ایران که شهرداری تهران را به پرداخت “رشوه ۶۵ میلیارد تومانی” به نمایندگان مجلس دهم متهم کرده بود، می‌گوید “ابعاد موضوع، پس از محاکمه روشن خواهد شد”.

این اظهارات آقای میرسلیم یک روز پس از آن بیان می‌شود که غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه ایران، اعلام کرد در ارتباط با این پرونده یک نماینده پیشین مجلس بازداشت شده است.

مصطفی میرسلیم، نماینده مجلس شورای اسلامی ایران، اواخر تیر ماه امسال گفته بود مدارک مربوط به “رشوه ۶۵ میلیارد تومانی” که مربوط به دوره تصدی محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران می‌شود را به قوه قضائیه تحویل داده است. او گفته بود که پرداخت این رشوه به موضوع تحقیق و تفحص مجلس از شهرداری زمان آقای قالیباف بر می‌گردد.

آقای میرسلیم در تازه‌ترین اظهارات خود در ارتباط با “رشوه ۶۵ میلیارد تومانی” گفته که سکوت نمی‌کند و “اگر فساد ریشه کن نشود هیچ طرحی برای نجات کشور از مشکلاتی که عمدتا به دلیل سوء تدبیر و بعضا خیانت برخی مسئولان و مدیران گریبان کشور را گرفته و موجب غارت سرمایه‌های انسانی و مادی جمهوری اسلامی شده است، به سرانجام موفق نخواهد رسید”.

او امروز هم تکرار کرد “برای همه مردم این سؤال مطرح است که مگر در شهرداری چه خبر بوده که رد شدن طرح تحقیق و تفحص موجب ابراز تشکر ایشان از مجلس شد”.

در اسفند ۱۳۹۵ در دوره دهم مجلس شورای اسلامی طرح تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران در واگذاری املاک و پروژه‌ها به اشخاص حقیقی و حقوقی مطرح شد اما نمایندگان به آن رای ندادند. پس از رد شدن این طرح، محمدباقر قالیباف در پیامی از نمایندگان تشکر کرده بود.

‘به‌موقع به ایشان تذکر کتبی و شفاهی داده‌ام’

آقای میرسلیم در صحبت‌های امروز خود گفت که زیر نظر آقای قالیباف در شهرداری تهران “اشتباهات مهمی رخ داده که به‌موقع به ایشان تذکر کتبی و شفاهی داده‌ام و باید اصلاح می‌شد و به این جا نمی‌رسید که جانشین مورد اعتماد ایشان دستگیر و گرفتار شود”.

اشاره آقای میرسلیم می‌تواند به بازداشت عیسی شریفی، قائم مقام محمدباقرقالیباف در شهرداری تهران باشد که در تمام ۱۲ سال ریاست او بر شهرداری تهران در این نهاد حضور داشت.

پس از بازداشت عیسی شریفی، قوه قضائیه اعلام کرد برخی از املاک شهرداری را که با قیمت ارزان واگذار شده بود، توقیف کرده و به این نهاد بازگردانده است.