شنبه , ۲ بهمن ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » اصابت ۲ راکت کاتیوشا به اطراف فرودگاه بغداد /

اصابت ۲ راکت کاتیوشا به اطراف فرودگاه بغداد /

مرکز رسانه‌ای امنیتی عراق از اصابت دو فروند کاتیوشا به نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد خبر داد.

به گزارش تابناک به نقل از فارس، مرکز رسانه‌ای امنیتی عراق از اصابت دو فروند کاتیوشا به محوطه فرودگاه بین‌المللی بغداد خبر داد.
به گزارش «بغداد الیوم»، این مرکز شامگاه پنجشنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که دو فروند راکت بدون اینکه خسارتی وارد کند، به محوطه فرودگاه بغداد، پایتخت عراق اصابت کرده است.
بر اساس این بیانیه، دو راکت مذکور مذکور از مناطق مختلفی در بزرگراه بین‌المللی در نزدیک منطقه «الرضوانیه» شلیک شده است.دو روز پیش نیز پادگان نظامی «ویکتوری» در نزدیکی فرودگاه بغداد که میزبان نظامیان آمریکایی است، هدف اصابت چند راکت قرار گرفته بود

پارلمان عراق روز ۱۵ دی‌ماه سال گذشته در پی جنایت آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس»، معاون رئیس سازمان الحشدالشعبی در بغداد طرح اخراج نیرو‌های بیگانه به خصوص نظامیان آمریکا از کشور را تصویب کرد.

این طرح خواستار الزام دولت عراق به لغو درخواست کمک از ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، تلاش برای خاتمه دادن به هرگونه حضور نیرو‌های بیگانه و آمریکایی در عراق، ممانعت از استفاده از حریم هوایی عراق و ارائه شکایت رسمی به شورای امنیت و سازمان ملل علیه آمریکا به دلیل عملیات ترور است.