پنجشنبه , ۷ بهمن ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » بولتون: ترامپ مشتاق دیدار با سران ایران بود /

بولتون: ترامپ مشتاق دیدار با سران ایران بود /

 

بولتون و ترامپ

مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید در مصاحبه‌ای با رسانه‌های صهیونیستی گفته رئیس‌جمهور آمریکا مشتاق دیدار با سران جمهوری اسلامی ایرن بوده است.

به گزارش مشرق، جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید که این روزها به شدت مشغول تلاش برای اخراج «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا از کاخ سفید از طریق انتخابات ماه نوامبر است در مصاحبه‌ای با رسانه‌های صهیونیستی پیروزی او در این انتخابات را برای این رژیم خطرناک دانسته است.

بولتون در مصاحبه با کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی در پاسخ به این سوال که آیا انتخاب مجدد ترامپ را برای اسرائیل خطرناک می‌داند گفت: «بله، چون سیاست‌های این رئیس‌جمهور ممکن است عوض شوند.»

او سپس با اشاره به آنچه در کتابش درباره ترامپ نوشته گفت: «من در کتابم شرح داده‌ام که او تا چه اندازه مشتاق دیدار با سران ایران چه رئیس‌جمهور حسن روحانی یا آیت‌الله خامنه‌ای (رهبر عالی‌قدر ایران) بود تا با آنها درباره رسیدن به توافق هسته‌ای گفت‌وگو کند.»

بولتون خواستار اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه شد

بولتون در کتاب تازه‌اش به نام «اتاقی که در آن اتفاق افتاد»، روایتی از دلایل شکست ترامپ در برابر جمهوری اسلامی ایران ارائه کرده است. بخش‌های ابتدایی کتاب جان بولتون به تلاش‌های او برای اثرگذاری بر تصمیم‌ها و نظرات ترامپ در خصوص توافق هسته‌ای ایران می‌پردازد. او در صفحه ۲۴ کتاب، درباره یکی از دیدارهایش با ترامپ قبل از ورود به دولت می‌نویسد: «در خصوص ایران، از او خواستم به تلاش برای خروج از توافق هسته‌ای ادامه دهد و برایش توضیح دادم که چرا استفاده از زور نظامی علیه برنامه هسته‌ای ایران، تنها راه حل ماندگار برای حل این مشکل خواهد بود.»

بولتون نوشته که طرح ۴ بندی خود برای خروج از برجام را به یک رسانه داده و از آن خواسته منتشرش کند. او می‌نویسد این طرح با واکنش «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران روبه‌رو شده و همین مطمئنش کرده که قدم در مسیر درستی گذاشته است.

بولتون بعد از ورود به کاخ سفید به عنوان مشاور امنیت ملی تلاش کرد ضدایرانی‌ترین سیاست‌ها را در دستور کاخ دولت آمریکا قرار دهد، اما سرانجام در این سیاست‌ها شکست خورد تا سیاست خارجی در هم‌آشفته به پاشنه آشیل اصلی ترامپ در انتخابات ماه نوامبر تبدیل شود.

منبع: تسنیم