پنجشنبه , ۳۰ دی ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » اعلان جنگ پلیس اینترنتی ملاها برعلیه لایواینستاگرام!

اعلان جنگ پلیس اینترنتی ملاها برعلیه لایواینستاگرام!

علی ذوالقدری، رئیس پلیس امنیت تهران، از برخورد با آنچه «مسائل و سخنان مستهجن در لایوهای اینستاگرامی» نامید خبر داد و گفت «در این زمینه با دستگاه قضایی هماهنگ هستیم».

علی ذوالقدری، رئیس پلیس امنیت تهران

این مقام نیروی انتظامی روز سه‌شنبه، ۳ تیر، در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا، همچنین اعلام کرد برخی افراد که به‌گفته او «در فضای مجازی اقدام به هنجارشکنی کرده‌اند» احضار و با برخی هم برخورد قانونی شده است.

علی ذوالقدری در این زمینه گفت که پلیس فتا به صورت عمومی کار خودش را انجام می‌دهد، ولی «ما به صورت تخصصی به این موضوع وارد شده‌ایم».

هشدار این مقام انتظامی دو روز پس از آن منتشر می‌شود برخی نمایندگان مجلس انتقادات تندی را درباره فضای مجازی و به‌طور خاص اینستاگرام بیان کردند.

این نمایندگان فضای مجازی را «خارج از کنترل دولت و وزارت اطلاعات» توصیف کردند و خواهان مدیریت آن شدند.

شبکه‌های اجتماعی فراگیر اغلب در ایران مسدودند و اینستاگرام تنها شبکه اجتماعی مشهور است که فیلتر نیست و مردم در کنار چهره‌های مشهور حضور گسترده‌ای در آن دارند.

گزارش‌های دیگری حاکی است که در روزهای اخیر شماری از روزنامه‌نگاران، هنرمندان، ورزشکاران و افراد دیگری که در شبکه‌های اجتماعی حضور فعال و بازدیدکنندگان فراوان دارند، از سوی سازمان اطلاعات سپاه تحت فشار قرار گرفته‌اند تا مطالب خود را حذف و یا اظهارنظرهای پیشین خود را «تصحیح» کرده یا پوزش‌نامه منتشر کنند.