پنجشنبه , ۶ آذر ۱۳۹۹
صفحه اول » بین المللی » درپی شلیک موشک به التاجی؛ توقیف خودروی حامل راکت کاتیوشا در الراشدیه بغداد

درپی شلیک موشک به التاجی؛ توقیف خودروی حامل راکت کاتیوشا در الراشدیه بغداد

توقیف خودروی حامل راکت کاتیوشا در الراشدیه بغداد

فرماندهی عملیات مشترک عراق بامداد دوشنبه از توقیف یک خودرو که دو موشک کاتیوشا را از منطقه «الراشدیه» در حومه شمال شرقی بغداد به سمت پایگاه التاجی شلیک کرده بود،‌ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه سومریه، فرماندهی عملیات مشترک عراق از کشف خودروی حامل موشک کاتیوشا در الراشدیه بغداد خبر داد.

فرماندهی عملیات مشترک با صدور بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای عراقی بامداد دوشنبه یک خودرو که دو موشک کاتیوشا را از منطقه «الراشدیه» در حومه شمال شرقی بغداد به سمت التاجی شلیک کرده بود، توقیف کردند.

این فرماندهی افزود که هنگام نزدیک شدن به این خودرو دو موشک به صورت خودکار از آن شلیک شده و بدون ایجاد خسارت به منطقه ای دورافتاده اصابت کرد که این خودرو توقیف و راکت های باقیمانده خنثی شد.

فرماندهی عملیات مشترک عراق همچنین از کسب اطلاعات مهمی درباره عاملان این اقدام خبر داده و گفت که جزئیات در خصوص پیگرد و دستگیری و ارجاع آنها به دستگاه قضایی عراق برای مجازات را متعاقبا اعلام خواهد کرد.

گفتنی است که منابع خبری شامگاه یکشنبه از شنیده شدن صدای چند انفجار در حوالی پایگاه هوایی التاجی در شمال بغداد خبر داده بودند.