دوشنبه , ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » بین المللی » نخست وزیر عراق مصطفی الکاظمی، سفیرعراق در ایران راتنهاپس از یکسال بازنشسته و روانه خانه کرد!

نخست وزیر عراق مصطفی الکاظمی، سفیرعراق در ایران راتنهاپس از یکسال بازنشسته و روانه خانه کرد!

تعجب سفیر عراق در تهران از بازنشستگی‌اش/

به گزارش مشرق، کانال تلگرامی تالار عراق نوشت: سعد جواد قندیل سفیر جمهوری عراق در ایران بر اساس قانون بازشستگی پایان کار خود را در ایران اعلام کرد. وی در قسمتی از بیانیه خداحافظی خود با تعجب از بازنشستگی خود عنوان کرد که برای مدت 4 سال مأمور در ایران بودم اما سه سال زودتر به مأموریتم پایان داده شد.

سعد جواد همچنین به به تجربه یکساله حضور خود در ایران نیز اشاره کرد:

این تنها سالی بود که من در ایران به عنوان سفیر عراق گذراندم. سالی ممتاز و پر از خاطرات خوب و زیبا بود که بخاطر افتخار بزرگی که در خدمت به جامعه عراق و نمایندگی عراق عزیزم در جمهوری اسلامی در ایران داشتم آن را از یاد نخواهم برد. امروز با قلبی غم انگیز پر از خاطرات خوب از همه برادران و عزیزانی که با ما در ارتباط بودند، و همچنین مراکز، حسینیه ها و موسساتی که در طول کار خود با آنها ارتباط برقرار کرده ام ایران را ترک می کنم.

طرحهای نظامی ژنرال الساعدی که از سوی «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر جدید عراق به ریاست سرویس مبارزه با تروریسم در عراق منصوب شده است!

رئیس جدید دستگاه مبارزه با تروریسم عراق: برای سرکوب کامل داعش برنامه داریم

سرتیپ «عبدالوهاب الساعدی» که چند روز قبل از سوی مصطفی الکاظمی به‌عنوان رئیس دستگاه مبارزه با تروریسم عراق منصوب شد پس از آغاز فعالیت رسمی خود تأکید کرد: برای سرکوب کامل داعش برنامه داریم.

به گزارش مشرق به نقل از روزنامه القدس‌العربی، سرتیپ «عبدالوهاب الساعدی» رئیس جدید سرویس مبارزه با تروریسم در عراق تأکید کرد که عملیات پیگرد عناصر گروه تروریستی داعش در مناطق شمالی استان صلاح‌الدین که هنوز داعش در آن فعالیت دارد و نیز غرب کرکوک و موصل ادامه خواهد یافت.

الساعدی که از سوی «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر جدید عراق به ریاست سرویس مبارزه با تروریسم در عراق منصوب شده همچنین تأکید کرد: این سرویس نقش بزرگی در پیگرد تروریست‌های داعش به‌ویژه در مناطق شمال صلاح‌الدین و غرب کرکوک و موصل که مناطق احیای فعالیت‌های داعش هستند خواهد داشت.بر اساس جدول‌های زمانی خاص برنامه‌هایی برای پیگرد و سرکوب کامل گروه تکفیری داعش در عراق داریم.نیروهای سرویس مبارزه با تروریسم در عملیات‌های پیگرد تروریست‌های داعش مشارکت خواهند کرد و برنامه‌هایی به این منظور برای اجرا روی زمین داریم.

عبدالوهاب الساعدی خاطرنشان کرد: ما مسئولیت بزرگی در قبال حمایت از امنیت دولت و شهروندان خود در برابر هرگونه تهدید تروریستی داریم، برای رسیدن به امنیت و ثبات کامل در کشور از خلال اجرای برنامه‌های استراتژیک تلاش می‌کنیم.

سرتیپ عبدالوهاب الساعدی رئیس سرویس مبارزه با تروریسم عراق که چند روز پیش از سوی مصطفی کاظمی به‌عنوان رئیس این دستگاه انتخاب شده بود، روز چهارشنبه رسماً فعالیت خود را از سر گرفت.

عادل عبدالمهدی نخست وزیر سابق عراق، الساعدی را از سمتش در ریاست سازمان مبارزه با تروریسم عراق برکنار کرده بود که این اقدام باعث ازسرگیری اعتراض‌ها در برخی مناطق شده بود.

اما الکاظمی چند روز پیش عبدالوهاب الساعدی را به خدمت نظامی بازگرداند و او را به‌عنوان رئیس دستگاه مبارزه با تروریسم منصوب کرد.

منبع: تسنیم