دوشنبه , ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » بین المللی » واکنش وزیر خارجه انگلیس به سخنان رهبر انقلاب/

واکنش وزیر خارجه انگلیس به سخنان رهبر انقلاب/

همزمان با بازتاب جهانی سخنان مقام معظم رهبری به مناسب روز قدس، وزیرخارجه انگلیس نیز به سخنان مقام معظم رهبری واکنش نشان داد.

به گزارش مشرق، در حالی که سخنان مقام معظم رهبری در روز قدس با استقبال و بازتاب جهانی روبرو شده است، حال «دومینیک راب»، وزیرخارجه انگلیس به سخنان ایشان واکنش نشان داد.

دومینیک راب

این مقام انگلیسی که کشورش طی سال‌ها و دهه‌های گذشته بیشترین حمایت را از اشغالگری رژیم صهیونیستی و ظلم علیه مردم فلسطین داشته است، حال در واکنش به سخنان رهبر معظم انقلاب در حساب توئیتری خود مدعی شده است: دلیلی برای اظهارات ضدیهودی رهبر ایران وجود ندارد. اسرائیل حقی غیر قابل انکار را برای داشتن صلح و ثبات دارد و انکار این به همه مردم منطقه آسیب می‌زند.

این ادعای وزیر خارجه انگلیس در حالی عنوان شده که سخنان و اظهارات رهبر معظم انقلاب خطاب به رژیم صهیونیستی و اشغالگران قدس صورت گرفته است.

براین اساس به نظر می‌رسد که وزیرخارجه انگلیس با طرح ادعاهایی مضحک در تلاش برای ایجاد تفرقه و نفاق است، اگرچه این اقدامات تا کنون با شکست روبرو شده و از جمله همزمان با روز قدس نیز انجمن کلیمیان تهران با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: رژیم اشغالگر صهیونیستی از درون در حال فروپاشی است و ائتلاف‌های ظاهری احزاب آن تلاشی عبث بر جلوگیری از این اضمحلال است. این اطلاعیه که با امضای «همایون سامه یح»، رئیس این انجمن رسیده، اعلام کرده: در آستانه روز جهانی قدس، جامعه کلیمی ایران همچون سال‌های گذشته با اعلام انزجار از اعمال ظالمانه افرادی که به هیچ دینی و آئینی پایبند نیستند، کلام راستین امام راحل مبنی بر اینکه حساب جامعه یهود از صهیونیسم جداست، را یک بار دیگر به گوش همه جهانیان یادآور خواهند شد.

منبع: مهر