چهارشنبه , ۳ مرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » فرق و ادیان » شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام کرد: راهپیمایی روز قدس در مناطق سفید و راهپیمایی خودرویی در تهران منتفی شد !

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام کرد: راهپیمایی روز قدس در مناطق سفید و راهپیمایی خودرویی در تهران منتفی شد !

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای، با اعلام اینکه علی خامنه ای  در روز جهانی قدس به صورت زنده و تلویزیونی سخنرانی میکند، به منظور کسب فیض حداکثری از بیانات ولی‌امر مسلمین، هیچ برنامه .دیگری تحت عنوان روز قدس در هیچ‌ نقطه از کشور برگزار نخواهد شد.

رهبر انقلاب سخنران ویژه روز قدس/ هیچ برنامه دیگری در  روز قدس برگزار نمی‌شود

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، با صدور اطلاعیه‌ای  یادآور شد: به منظور کسب فیض حداکثری از بیانات، ولی امر مسلمین هیچ برنامه‌ دیگری تحت عنوان روز قدس در هیچ نقطه از کشور برگزار نخواهد شد.

به گزارش «تابناک»؛ متن اطلاعیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به شرح زیر است؛

روز جهانی قدس یکی از برجسته‌ترین و ماندگارترین یادگاران احیاگر اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه و آله وسلم) حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) و نماد صف‌بندی حق در مقابل باطل و مظهر حمایت جهانی از مردم رنج‌کشیده فلسطین است.روز قدس نمایش وحدت و یکپارچگی جهان اسلام به ویژه ملت مسلمان ایران در موضوع فلسطین و حمایت از آرمان قدس شریف به مثابه مسأله اول جهان است. آرمانی که متعلق به همه ابناء آزادی‌خواه بشر و درد مشترک همه انسان‌های عدالت‌طلب به عنوان حادثه‌ای برای موحدین و مؤمنان در اعصار گذشته، حال و آینده از روزی که مسجدالاقصی پایه‌گذاری شد تا همیشه تاریخ است.یوم‌الله قدس روز دمیدن خون تازه در رگ‌های امت اسلامی و برافراشته‌تر کردن پرچم مبارزه با رژیم صهیونیستی و مقاومت توأم با امید و معنویت تا آزادی فلسطین و محو کامل غاصب قبله اول مسلمین و جرثومه فساد یعنی رژیم جعلی، کودک‌کش و نژادپرست صهیونیستی است. بی‌شک پاس داشت موضوع فلسطین به عنوان مسئله اول جهان اسلام و دفاع از مظلوم، واجب شرعی و در هر شرایطی تعطیل‌ناپذیر است، لذا در پی محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا و عدم امکان برگزاری شایسته و گسترده راهپیمایی سراسری، امسال روز جهانی قدس با ویژه برنامه‌ای بس گرانبها و استثنایی پاسداشته خواهد شد و آن عبارت است از: سخنرانی مقتدای مقتدر و عظیم‌الشأن امت اسلامی (مدظله العالی) بر این اساس در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان (۲ خرداد ۱۳۹۹ ـ. مصادف با ۲۲ می ۲۰۲۰ میلادی) رهبر معظم انقلاب اسلامی ساعت ۱۲:۰۰ (به وقت تهران) به صورت زنده با امت اسلامی سخن خواهند گفت. این سخنرانی به صورت زنده از شبکه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی داخلی و بین‌المللی پخش خواهد شد.به همین مناسبت و به منظور کسب فیض حداکثری از بیانات حکیمانه و راهگشای، ولی امر مسلمین، حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) هیچ‌گونه برنامه‌ای تحت عنوان مراسم روز قدس در هیچ نقطه‌ای از کشور برگزار نخواهد شد.این در حالی است که روز گذشته کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: بیشترین موارد شناسایی شده کرونا را موارد سرپایی تشکیل می‌دهند و کمترین تعداد مبتلایان بستری را طی ماه‌های اخیر داشته ایم. او ادامه داد: کماکان جزو ۵ کشور برتر در زمینه بهبودیافتگان کرونا هستیم، اما به هیچ وجه در وضعیت عادی به سر نمی‌بریم و هیچ کجای جهان نیز این شرایط را ندارد.سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: روند بیماری کرونا مدیریت شده است، اما رعایت نکات بهداشتی فردی باید با جدیت از سوی مردم تداوم داشته باشد. جهانپور با اشاره به برگزاری راهپیمایی روز قدس در سراسر کشور گفت: راهپیمایی روز قدس به جز در مناطق سفید که به صورت تجمع در محل نماز جمعه‌ها خواهد بود، در شهر تهران به صورت خودرویی و با هدایت سپاه برگزار می‌شود، که با این احتساب باید انجام راهپیمایی در مناطق سفید کشور و همچنین راهپیمایی خودرویی را منتفی دانست.