پنجشنبه , ۲۵ شهریور ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » جلیقه زرد‌های فرانسه به خیابان‌ها بازگشتند !

جلیقه زرد‌های فرانسه به خیابان‌ها بازگشتند !

رسانه‌ها از حضور جلیقه زرد‌های فرانسه در خیابان‌های برخی شهر‌های مهم این کشور با وجود پابرجاماندن اکثر محدودیت‌های ایام کرونا خبر دادند.

                          جلیقه زرد‌های فرانسه به خیابان‌ها بازگشتند

به گزارش تابناک به نقل از فارس، به گزارش منابع مطلع، جلیقه زرد‌های فرانسه شنبه بعد از ظهر در اطراف میدان «رولوشن» بزرگترین میدان شهر «بزانسون» در شرق فرانسه تجمع کردند. خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» نیز از ائتلاف جلیقه زرد‌های فرانسه با معترضان «بلک اسپرینگ» برای ترتیب دادن تظاهراتی با نام بلک اسپرینگ خبر داد.

وبگاه فرانسوی «گاردا ولد» نیز از تصمیم جلیقه زرد‌های فرانسه در برگزاری تجمع در چند شهر این کشور در شنبه خبر داد. این در حالی است که دولت فرانسه نسبت به تجمع بیش از ۱۰ نفر هشدار داده است.

به نوشته این وبگاه، در «پاریس» پایتخت فرانسه تجمع کنندگان قصد دارند در میادین مهم شهر تجمع کنند. در شهر‌های «تولوز»، «آنگرز»، «مون پلیه»، «آلبی» و «لیون» نیز قرار است تجمع‌های مشابهی برگزار شود.

این نخستین تجمع در فرانسه از سوی جلیقه زرد‌ها بعد از رفع جزیی محدودیت‌های کرونا در این کشور از دوشنبه ۱۱ مه به این سو است.

معترضان فرانسوی که به جلیقه زرد‌ها معروف هستند از بیش از یک سال پیش هر هفته شنبه برای نشان دادن اعتراض‌های خود در خیابان‌های شهر‌های مختلف فرانسه حاضر می‌شوند. این تظاهرات‌ها نخست مسالمت‌آمیز بودند، اما با دخالت پلیس درگیری‌های خیابانی را به دنبال داشته است. فرانسه تاکنون بیش از ده هزار نفر را طی یک سال گذشته بازداشت کرده است.