سه شنبه , ۶ مهر ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » تشریح جزئیات حمله داعش به استان صلاح‌الدین! منظور از داعش در عراق ، هسته‌های تروریستی مورد حمایت بین‌المللی است.

تشریح جزئیات حمله داعش به استان صلاح‌الدین! منظور از داعش در عراق ، هسته‌های تروریستی مورد حمایت بین‌المللی است.

عراق

مدیر اطلاع رسانی هیئت الحشد الشعبی عراق جزئیات حمله بامداد روز شنبه گروه تروریستی داعش به نیروهای امنیتی و الحشد در استان «صلاح الدین» را تشریح کرد.

به گزارش مشرق، «مهند العقابی» مدیر اطلاع رسانی هیئت الحشد الشعبی به شبکه تلویزیونی المیادین گفت: عناصر گروه تروریستی داعش حمله خود را از چهار محور در استان صلاح الدین انجام دادند و تا صبح روز شنبه ( سیزدهم فروردین ماه ) ادامه داشت.برخی ابزارها و تجهیزات مورد استفاده داعش در این حمله جدید بود و بخشی از حمله با قایق‌ها انجام شد.اکثر گروهک‌های تروریستی در عراق با تسهیلات آمریکا از سوریه وارد عراق شدند.وقتی از داعش در عراق صحبت می‌کنیم، منظور ما هسته‌های تروریستی مورد حمایت بین‌المللی است.

منبع: تسنیم
عراق

سازمان الحشد الشعبی عراق اعلام کرد که نیروهای این سازمان شنبه موفق به دفع دومین حمله عناصر باقیمانده داعش در استان صلاح الدین شدند.به گزارش مشرق، سازمان الحشد الشعبی عراق از حمله عناصر باقیمانده داعش به نیروهای الحشد الشعبی در استان صلاح‌الدین (مرکز عراق) خبر داد.مرکز اطلاع‌رسانی الحشد الشعبی در بیانیه‌ای کوتاه شنبه شب گزارش داد که نیروهای تیپ ۵۲ الحشد الشعبی این حمله را که در منطقه «جسر المفتول» واقع در شرق «آمرلی» صورت گرفته، دفع کرده است.این مرکز گفت که تاکنون در این درگیری، نیروهای الحشد الشعبی تلفات انسانی نداشته ‌اند و عناصر ترویست با مقاومت و پاتک الحشد، مجبور به فرار از منطقه شده‌اند.این دومین حمله عناصر باقی‌مانده داعش در استان صلاح الدین طی ۲۴ ساعت گذشته است. این عناصر ساعات پایانی جمعه شب به مواضع الحشد الشعبی عراق در این استان حمله کردند که بر اثر آن، ده نیروی سازمان الحشد الشعبی شهید و شماری نیز زخمی شدند.

منبع: فارس