سه شنبه , ۵ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » بین المللی » مسئول فلسطینی در گفتگو با مهر؛سفر ظریف به سوریه نشان از اهتمام ایران به مسائل منطقه ای است!

مسئول فلسطینی در گفتگو با مهر؛سفر ظریف به سوریه نشان از اهتمام ایران به مسائل منطقه ای است!

سفر ظریف به سوریه نشان از اهتمام ایران به مسائل منطقه ای است

مسئول دفتر سیاسی جبهه خلق برای آزادی فلسطین با اشاره به سفر ظریف وزیر خارجه ایران به سوریه، این سفر را در چارچوب روابط راهبردی و مهم تهران و دمشق ارزیابی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «ماهر الطاهر» در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مهر با اشاره به دستاوردهای اخیر میدانی ارتش و نیروهای مقاومت در سوریه اظهار داشت: این سفر در شرایط مهمی انجام می‌گیرد به ویژه اینکه ارتش سوریه دستاوردهای میدانی مهمی در منطقه ادلب کسب کرده است.

وی ادامه داد: اکنون که ۹ سال از بحران و جنگ در سوریه می‌گذرد بر همگان نقش و تأثیر گذاری جمهوری اسلامی ایران در فرآیند سیاسی منطقه و نیز استقلال ملت‌ها روشن شده است.

ماهر الطاهر خاطرنشان کرد: اگر چه چنین دیدارهایی بین مقام‌های تهران و دمشق موضوع جدیدی نیست اما در شرایط کنونی درسایه بحران کرونا نشان می‌دهد که ایران تمامی تحولات سیاسی و میدانی منطقه را رصد می‌کند.

مسئول دفتر سیاسی جبهه خلق برای آزادی فلسطین در ادامه با اشاره به شرایط داخلی رژیم صهیونیستی افزود: امروز رژیم صهیونیستی در یک تنگنای مهم به سر می‌برد و احتمال اینکه انتخابات این رژیم به دور چهارم کشیده شود نیز زیاد است.

وی با اشاره به اینکه گانتز رئیس ائتلاف آبی سفید در مهلت تعیین شده ۴۸ ساعته رئیس رژیم صهیونیستی نتوانست با نتانیاهو به توافق برسد، گفت: در دوران حیات سیاسی اسرائیل این برای نخستین بار است که چنین بحران سیاسی و چالش داخلی ایجاد می‌شود و تاکنون راه‌حلی برای آن ارائه نشده است.

ماهر الطاهر ادامه داد: این درحالی است که بحران کرونا نیز به عمق مشکلات و چالش‌های داخلی رژیم صهیونیستی افزوده است و حتی به افزایش ویروس نژادپرستی اسرائیل نیز منجر شده است، تا آنجا که جامعه صهیونیستی آفریقایی‌تبار از هرگونه خدمات بهداشتی و پزشکی محروم هستند و حتی اعراب ۱۹۴۸ به عنوان یک قربانی در بیمارستان‌های اسرائیل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این فعال مبارز فلسطینی که در دمشق ساکن است با اشاره به تحولات اخیر سرزمین‌های فلسطینی نیز گفت: اما فلسطینی‌ها با وجود محاصره داخلی و بحران کرونا همچنان به مقاومت خود ادامه می‌دهند و هیچ‌گاه تسلیم نخواهند شد.