شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » بین المللی » در حمله تروریستی یک مرد ۳۳ ساله سودانی الاصل با چاقو در فرانسه دو نفر کشته و پنج مجروح شدند!

در حمله تروریستی یک مرد ۳۳ ساله سودانی الاصل با چاقو در فرانسه دو نفر کشته و پنج مجروح شدند!

کریستوف کاستانار وزیر کشور فرانسه این حمله را “تروریستی” توصیف کرده است. ضارب هنگام بازداشت “زانو زده بود و به زبان عربی دعا می خواند.”وبسایت خبری “بلو” در فرانسه گزارش می دهد که او برای پلیس یا سازمان های اطلاعاتی شناخته شده نبود.

به گزارش رادیوفردا به نقل از  آسوشیتدپرس، مقام های پلیس در فرانسه روز شنبه اعلام کردند، مردی با چاقو با حمله به مردم در خیابان یک شهر کوچک در این کشور دو نفر را کشت و دست کم پنج نفر دیگر را مجروح کرد. پلیس ضد تروریستی فرانسه تحقیقات در این زمینه را به عهده گرفته است.دفتر دادستانی ضد تروریسم گفته است که ضارب در نزدیکی محل این حادثه در شهر رومانس-سور-ایسه ، واقع در جنوب لیون بازداشت شده است.طبق این گزارش ضارب به هنگام بازداشت در حال خواندن دعا به زبان عربی بوده است. یکی از آشنایان مرد مهاجم نیز بازداشت شده است.دفتر دادستانی ضد تروریسم فرانسه هنوز مشخصات و هویت ضارب را اعلام نکرده است. طبق این گزارش، گفته می شود که مرد مهاجم مدارک هویتی ندارد ولی مدعی است که در سال ۱۹۸۷ در سودان متولد شده است.مقام‌های دادستانی می‌گویند در بازرسی خانه فرد مهاجم نوشته‌هایی به دست آمده است که او در آنها از زندگی در «بلاد کفر» شکایت داشته است.شهروندان رومانس-سور-ایسه طبق مقررات دولت فرانسه به دلیل شیوع ویروس کرونا می‌بایست در خانه بمانند و فقط به صورت محدود برای خرید روزانه از خانه خارج می‌شوند.طبق این گزارش، تعدادی از قربانیان در مغازه در حال خرید روزانه خود بودند.رسانه‌های فرانسه می گویند،‌ فرد مهاجم ابتدا به مردی که به همراه دوست دختر و پسرش برای قدم زدن تازه از خانه خارج شده بود حمله کرد و گلوی او را برید.طبق این گزارش ها، مرد مهاجم سپس وارد یک مغازه دخانیات فروشی شد و دو مشتری را با چاقو زد. بعد از آن او به قصابی رفت و به چند نفر دیگر حمله کرد.

 

به گزارش بی بی سی مقام ها در فرانسه می گویند که در حمله ای با چاقو در یک شهر کوچک این کشور دو نفر کشته و حداقل پنج نفر دیگر مجروح شده اند. وزارت کشور فرانسه این حمله را تروریستی توصیف کرده است.شاهدان عینی گفتند که مهاجم وارد یک دخانیات‌فروشی در شهر قمان سولی-زق در نزدیکی گرنوبل شده و با چاقو به صاحبان و مشتریان حمله کرد. این منطقه در جنوب شرقی فرانسه قرار دارد او سپس به یک قصابی در آن اطراف رفت و به دیگران حمله کرد.

کریستوف کاستانار وزیر کشور فرانسه این حمله را “تروریستی” توصیف کرده و گفته است که دفتر دادستانی ویژه مقابله با تروریسم بررسی خواهد کرد که آیا مهاجم به تنهایی عمل کرده یا نه.دفتر دادستانی در بیانیه ای گفت که “اسناد دست نویس با مضمون مذهبی در خانه مظنون پیدا شده است.”دادستان ها گفتند یک نفر دیگر هم دستگیر شده است که به گزارش وبسایت “بلو” با مهاجم زندگی می کرد.حال دو نفر از مجروحان وخیم گزارش می شود.امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در توییتی با خانواده های قربانیان و زخمی ها همدردی کرد.او قول داد زوایای این “عمل زننده” روشن شود.

بیشتر بخوانید: