پنجشنبه , ۱ مهر ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » ظریف به ترامپ: ایران جنگی را آغاز نمی‌کند اما جنگ‌افروزان را ادب می‌کند/۱۵:۳۶ سرلشکر باقری: هر نظر سوئی از آمریکا با واکنش شدید مواجه خواهد شد هر نظر سوئی از آمریکا با واکنش شدید مواجه خواهد شد رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت:اتفاقاتی که ظرف هفته های اخیر علیه پایگاه های آمریکایی افتاده عکس العمل طبیعی مردم عراق در برابر اقدام شیطانی آنها در رابطه با ترور شهید سلیمانی است به گزارش خبرگزاری مهر، سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح امروز و در حاشیه نشست قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا (ع) در جمع خبرنگاران گفت: در روزهای اخیر فعالیت‌های نظامی آمریکا در فضای عراق و خلیج فارس افزایش یافته و در فضای روانی و رسانه‌ای هم آنها به شکل انبوهی در حال شایعه پراکنی هستند. وی افزود: ما این فعالیت‌ها را کاملاً زیر نظر داریم و در مجموعه‌های اطلاعاتی ما تمامی این فعالیت‌ها ثبت می‌شود و ما لحظه به لحظه آنها را دنبال می‌کنیم. وی همچنین گفت: اتفاقاتی که ظرف هفته‌های اخیر علیه پایگاه‌های آمریکایی در عراق افتاده عکس العمل طبیعی مردم عراق و نیروهای مقاومت در برابر اقدام شیطانی آنها در رابطه با ترور شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس فرمانده نیروهای مقاومت عراق است و هیچ ارتباطی به کشور ما ندارد و اینکه آمریکایی این موضوع را به ایران نسبت می‌دهند فرافکنی است. سرلشکر باقری با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها به خوبی مطلع هستند که مردم منطقه با حضور نظامی آنها در این کشورها مخالف هستند تاکید کرد: این عکس العمل طبیعی مردم عراق است و ما صحنه‌ها را زیر نگاه خود داریم و در دفاع از کشورمان ایستادگی می‌کنیم. وی افزود: طبیعتاً ما مثل همیشه بر این موضوع تاکید داریم که اگر بیگانگان کوچک‌ترین چشمداشت یا اقدام یا نظر سوئی نسبت به امنیت کشور ما داشته باشند با شدیدترین عکس العمل ها مواجه خواهند شد، زیرا جمهوری اسلامی هیچگونه دخالتی در این صحنه‌ها نداشته و هیچ قصدی هم برای تعرض به نیروهای بیگانه ندارد.

ظریف به ترامپ: ایران جنگی را آغاز نمی‌کند اما جنگ‌افروزان را ادب می‌کند/۱۵:۳۶ سرلشکر باقری: هر نظر سوئی از آمریکا با واکنش شدید مواجه خواهد شد هر نظر سوئی از آمریکا با واکنش شدید مواجه خواهد شد رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت:اتفاقاتی که ظرف هفته های اخیر علیه پایگاه های آمریکایی افتاده عکس العمل طبیعی مردم عراق در برابر اقدام شیطانی آنها در رابطه با ترور شهید سلیمانی است به گزارش خبرگزاری مهر، سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح امروز و در حاشیه نشست قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا (ع) در جمع خبرنگاران گفت: در روزهای اخیر فعالیت‌های نظامی آمریکا در فضای عراق و خلیج فارس افزایش یافته و در فضای روانی و رسانه‌ای هم آنها به شکل انبوهی در حال شایعه پراکنی هستند. وی افزود: ما این فعالیت‌ها را کاملاً زیر نظر داریم و در مجموعه‌های اطلاعاتی ما تمامی این فعالیت‌ها ثبت می‌شود و ما لحظه به لحظه آنها را دنبال می‌کنیم. وی همچنین گفت: اتفاقاتی که ظرف هفته‌های اخیر علیه پایگاه‌های آمریکایی در عراق افتاده عکس العمل طبیعی مردم عراق و نیروهای مقاومت در برابر اقدام شیطانی آنها در رابطه با ترور شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس فرمانده نیروهای مقاومت عراق است و هیچ ارتباطی به کشور ما ندارد و اینکه آمریکایی این موضوع را به ایران نسبت می‌دهند فرافکنی است. سرلشکر باقری با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها به خوبی مطلع هستند که مردم منطقه با حضور نظامی آنها در این کشورها مخالف هستند تاکید کرد: این عکس العمل طبیعی مردم عراق است و ما صحنه‌ها را زیر نگاه خود داریم و در دفاع از کشورمان ایستادگی می‌کنیم. وی افزود: طبیعتاً ما مثل همیشه بر این موضوع تاکید داریم که اگر بیگانگان کوچک‌ترین چشمداشت یا اقدام یا نظر سوئی نسبت به امنیت کشور ما داشته باشند با شدیدترین عکس العمل ها مواجه خواهند شد، زیرا جمهوری اسلامی هیچگونه دخالتی در این صحنه‌ها نداشته و هیچ قصدی هم برای تعرض به نیروهای بیگانه ندارد.

وزیر امور خارجه کشورمان طی توئیتی به رئیس‌جمهور آمریکا هشدار داد که ایران هیچ جنگی را شروع نمی‌کند اما جنگ‌افروزان را ادب خواهد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، محمد جواد ظریف در صفحه توئیتر خود نوشت:  «آقای ترامپ! یک بار دیگر به‌وسیله جنگ‌طلبان همیشگی، گمراه نشو! ایران دوستانی دارد؛ اما هیچ‌کس میلیون‌ها نیروی نیابتی ندارد.»

ظریف در ادامه خاطرنشان کرد: «برخلاف ایالات متحده که با پنهان‌کاری دروغ می‌گوید، فریبکاری می‌کند و آدم می‌کشد؛ ایران فقط برای دفاع از خودش دست به اقدام می‌زند، آن هم آشکار. ایران هیچ جنگی را شروع نمی‌کند ولی جنگ‌افروزان را ادب خواهد کرد.»

دونالد ترامپ روز چهارشنبه در پیامی توئیتری مدعی شد که ایران یا آنچه نیروهای نیابتی ایران در عراق خواند، در حال برنامه‌ریزی برای یک حمله ناگهانی و غافلگیرکننده علیه نیروهای آمریکایی هستند.

در حالی که نیروهای آمریکایی طی روزهای اخیر تحرکات نظامی مشکوکی را در عراق داشته و حتی با نقض آشکار حاکمیت عراق اقدام به استقرار سامانه‌های دفاع موشکی پاتریوت در پایگاه عین‌الاسد کرده‌اند، دونالد ترامپ دقایقی پیش در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر بدون ارائه هیچ‌گونه شواهد و مدارکی مدعی شد: «بر اساس اطلاعات و بررسی‌ها، ایران یا نیروهای نیابتی‌اش در حال برنامه‌ریزی برای یک حمله غافلگیرکننده علیه نیروها و یا دارایی‌های [اماکن و تأسیسات] آمریکا در عراق هستند.»

وی در ادامه تهدید کرد: «اگر چنین اتفاقی رخ دهد، ایران در عمل بهای بسیار سنگینی خواهد پرداخت.»

هر نظر سوئی از آمریکا با واکنش شدید مواجه خواهد شد

سرلشکر باقری:هر نظر سوئی از آمریکا با واکنش شدید مواجه خواهد شد

رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت:اتفاقاتی که ظرف هفته های اخیر علیه پایگاه های آمریکایی افتاده عکس العمل طبیعی مردم عراق در برابر اقدام شیطانی آنها در رابطه با ترور شهید سلیمانی است

به گزارش خبرگزاری مهر، سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح امروز و در حاشیه نشست قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا (ع) در جمع خبرنگاران گفت: در روزهای اخیر فعالیت‌های نظامی آمریکا در فضای عراق و خلیج فارس افزایش یافته و در فضای روانی و رسانه‌ای هم آنها به شکل انبوهی در حال شایعه پراکنی هستند.

وی افزود: ما این فعالیت‌ها را کاملاً زیر نظر داریم و در مجموعه‌های اطلاعاتی ما تمامی این فعالیت‌ها ثبت می‌شود و ما لحظه به لحظه آنها را دنبال می‌کنیم.

وی همچنین گفت: اتفاقاتی که ظرف هفته‌های اخیر علیه پایگاه‌های آمریکایی در عراق افتاده عکس العمل طبیعی مردم عراق و نیروهای مقاومت در برابر اقدام شیطانی آنها در رابطه با ترور شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس فرمانده نیروهای مقاومت عراق است و هیچ ارتباطی به کشور ما ندارد و اینکه آمریکایی این موضوع را به ایران نسبت می‌دهند فرافکنی است.

سرلشکر باقری با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها به خوبی مطلع هستند که مردم منطقه با حضور نظامی آنها در این کشورها مخالف هستند تاکید کرد: این عکس العمل طبیعی مردم عراق است و ما صحنه‌ها را زیر نگاه خود داریم و در دفاع از کشورمان ایستادگی می‌کنیم.

وی افزود: طبیعتاً ما مثل همیشه بر این موضوع تاکید داریم که اگر بیگانگان کوچک‌ترین چشمداشت یا اقدام یا نظر سوئی نسبت به امنیت کشور ما داشته باشند با شدیدترین عکس العمل ها مواجه خواهند شد، زیرا جمهوری اسلامی هیچگونه دخالتی در این صحنه‌ها نداشته و هیچ قصدی هم برای تعرض به نیروهای بیگانه ندارد.