یکشنبه , ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
صفحه اول » بین المللی » رسانه‌های عراقی از خروج ائتلاف آمریکایی مدعی مبارزه با داعش از پایگاه القائم الانبار خبر دادند.

رسانه‌های عراقی از خروج ائتلاف آمریکایی مدعی مبارزه با داعش از پایگاه القائم الانبار خبر دادند.

عراق| خروج ائتلاف آمریکایی مدعی مبارزه با داعش از پایگاه القائم

عراق| خروج ائتلاف آمریکایی مدعی مبارزه با داعش از پایگاه القائم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های عراقی، نیروهای امنیتی عراق روز پنجشنبه پایگاه نظامی “القائم” در استان الانبار را بعد از خروج نیروهای ائتلاف آمریکایی مدعی مبارزه با داعش تحویل گرفتند.

رسانه‌های عراقی گزارش دادند که نیروهای ائتلاف آمریکایی صبح روز گذشته پایگاه القائم را به نیروهای امنیتی عراق تحویل دادند.

«تحسین الخفاجی» سخنگوی عملیات مشترک عراق گفت که مأموریت نیروهای ائتلاف آمریکایی در عراق پایان یافته است و نیروهای عراقی می‌توانند مأموریت حفظ امنیت و صلح در کشور را به‌عهده بگیرند.

نشست تشکل‌های شیعه درباره پرونده تشکیل دولت عراق/ پیام صدر به شرکت‌کنندگان

تشکل‌های شیعه عراق نشستی را برای بررسی پرونده تشکیل دولت جدید این کشور برگزار کردند.

نشست تشکل‌های شیعه درباره پرونده تشکیل دولت عراق/ پیام صدر به شرکت کنندگان

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک منبع سیاسی عراقی به شبکه تلویزیونی روسیا الیوم گفت: تشکل‌های سیاسی شیعه عراق نشست جدیدی را جمعه‌شب برای بررسی پرونده تشکیل دولت جدید این کشور برگزار کردند.

وی افزود: در این نشست که در منزل عمار الحکیم رئیس جریان حکمت عراق برگزار شد، ائتلاف‌های الفتح، دولت قانون و فراکسیون عطاء و حزب فضیلت شرکت داشتند و ائتلاف النصر به‌ریاست حیدر العبادی حضور نداشت.

این منبع گفت: حاضران در این نشست که ائتلاف الفتح آن را ترتیب داده بود، پرونده تشکیل دولت موقت آینده را بررسی کردند.

وی افزود: این نشست پیامی از مقتدا صدر رهبر جریان صدر دریافت کرد که در آن به اهمیت صحبت نکردن درباره نعیم السهیل نامزد سابق تصدی پست نخست وزیری و هشدار درباره جایگزینی فرد دیگری به‌جای عدنان الزرفی نخست وزیر مأمور تشکیل دولت اشاره شده بود زیرا براساس این پیام، وضعیت عراق تاب تحمل (شرایط بیشتر از وضع موجود) ندارد.