شنبه , ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » افتتاح پروژه همت – کرج با حضور رئیس جمهور

افتتاح پروژه همت – کرج با حضور رئیس جمهور

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از گشایش پروژه آزادراه شهید همت در البرز در ساعات آغازین روز سه شنبه ۲۷ اسفندماه با حضور رئیس جمهور خبر داد.

                          افتتاح پروژه همت - کرج با حضور رئیس جمهور                    به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، علی درویش پور با اعلام این خبر، افزود: در بهار راه سازی البرز به واسطه دستور اکید رئیس محترم جمهور، تلاش‌های مضاعفی صورت گرفت که اکنون شاهد ثمرات آن هستیم.

وی ادامه داد: پیرو ماموریت‌های محوله از سوی مقام عالی دولت تدبیر و امید، استاندار محترم البرز با اهتمام و عزم ویژه‌ای به گره گشایی و پیگیری موانع پیشرفت پروژه های موثر و بزرگ راه سازی استان پرداخت.

درویش پور گفت: بر این اساس با بسیج مسئولان استانی و ملی اکنون پس از افتتاح قطار برقی کرج-هشتگرد و منطقه یک آزادراه تهران-شمال، پس از سال ها انتظار، راه سخت همت به پایان رسید.

وی افزود: این پروژه به صورت ۶ خطه به طول ۱۴.۵ کیلومتر است و از گذشته حدود ۵ کیلومتر آن زیربار ترافیک رفته و باقی آن نیز اکنون تکمیل است. بهره برداری از همت بار بزرگی از ترافیک ورودی البرز را کاهش داده و موجبات ترددی امن، سهل، آرام و همچنین کاهش سوخت و آلودگی هوا را فراهم می کند.

معاون استاندار البرز عنوان کرد: در این راستا، پروژه تقاطع غیرهمسطح قزلحصار نیز آماده بهره برداری است که با بازگشایی این مسیر، پس از سال ها انتظار مردم، بار بزرگی از ترافیک چندین منطقه مهرشهر کاهش یافته و سهولت در تردد را به ارمغان خواهد آورد.