سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » کشف ۱۴۲ هزار عدد مواد محترقه در تهران /

کشف ۱۴۲ هزار عدد مواد محترقه در تهران /

به گفته مقامات انتظامی، بیش از ۱۴۲ هزار انواع مواد محترقه در پایتخت کشف شده است.

                          کشف ۱۴۲ هزار عدد مواد محترقه در تهران                    به گزارش «تابناک» به نقل از میزان، به گفته مقامات انتظامی، بیش از ۱۴۲ هزار انواع مواد محترقه در پایتخت کشف شده است.

سرهنگ صادق قره باقری، رئیس پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی پایتخت گفت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه فردی در محله ابوذر مقدار فراوانی مواد محترقه در انباری دپو و جمع آوری کرده است، بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: بررسی‌ها حکایت از این داشت این فرد با اجاره کردن انباری بزرگ انواع مختلفی از مواد محترقه در این مکان دپو کرده است و قصد دارد با نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال به بازار مصرف توزیع کند.

این مقام پلیسی عنوان کرد: با اخذ دستور قضائی صبح امروز بیست و چهارم اسفند ماه تیمی از مأموران پایگاه هشتم برای دستگیری متهم و بازرسی از آن محل به نشانی اعلامی اعزام شدند.

رئیس پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی پایتخت بیان داشت: در بازرسی از این انبار ۱۰۰ هزار و ۲۲۰ عدد انواع مواد محترقه از قبیل: نارنجک دستی، کپسولی، منور، و … کشف و متهم به جرم ارتکابی اعتراف کرد.

این مقام انتظامی اضافه کرد: کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را ۲۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

سرهنگ قره باقری با اشاره به دستگیری متهم، بیان داشت: متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

سرهنگ بهنام ایرانمنش، رئیس پایگاه یکم پلیس امنیت عمومی پایتخت گفت: روز گذشته بیست و سوم اسفند ماه خبری با موضوع تهیه و توزیع مواد محترقه غیر مجاز توسط فردی در حوالی خیابان امامزاده در منطقه فرحزاد به پایگاه یکم پلیس امنیت عمومی پایتخت اعلام شد و تیمی از ماموران پایگاه یکم بررسی موضوع را بر عهده گرفتند.

وی عنوان کرد: تحقیقات اولیه نشان از این داشت، فردی با تهیه انباری در منطقه فرحزاد قصد دارد مقادیر مواد محترقه دپو تا با نزدیک شدن به ایام پایانی سال این مواد محترقه و آتش زای ممنوعه را عرضه بازار مصرف کند.

این مقام انتظامی بیان داشت: نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی ارسال و اکیپی از ماموران پایگاه یکم پلیس امنیت عمومی به مخفیگاه متهم اعزام و موفق شدند در یک عمیات پلیسی متهم را دستگیر و در مخفیگاهش ۴۲ هزار و ۳۰۳ عدد انواع مواد محترقه از قبیل: نارنجک دستی، کپسولی، منور، و… کشف کنند.

رئیس پایگاه یکم پلیس امنیت عمومی پایتخت با اشاره به اینکه اقلام کشف شده تحویل پلیس امنیت اقتصادی داده شد، خاطر نشان کرد: ارزش ریالی اموال کشف شده بیش از یک میلیارد ریال برآورد شده است

وی خاطر نشان کرد: متهم برای سیر مراحل قضائی به دادسرا معرفی شد.