سه شنبه , ۵ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » آمار مبتلایان «کووید-۱۹» به ۶۵۶۶ تن و کشف ۷۴۳ مورد جدید و رکوردشکنی مرگ در کشور نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت: بیش از ۲۰۰ بیمار کرونایی در گیلان جان باخته‌اند!

آمار مبتلایان «کووید-۱۹» به ۶۵۶۶ تن و کشف ۷۴۳ مورد جدید و رکوردشکنی مرگ در کشور نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت: بیش از ۲۰۰ بیمار کرونایی در گیلان جان باخته‌اند!

پس از شناسایی و بستری شدن موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام معاینات و تست‌های ویژه روی ایشان، شمار مبتلایان به ویروس به ۶۵۶۶ تن افزایش یافت؛ روندی صعودی که کمی شیب آن کاهش یافته!

به گزارش «تابناک»، دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان با اشاره به درگیری بیش از ۱۰۰ کشور جهان با ویروس کرونا گفت: اگر میانگین دوره نهفتگی یا کمون این بیماری را هفت تا ده روز در نظر بگیریم، باید تاکید کنیم آمار‌های این روز‌ها نشان از رعایت موارد بهداشتی دارد چراکه کاهش نسبی را در آمار‌ها شاهدیم. البته هنوز در روند صعودی شیوع هستیم و اخطار‌ها و هشدار‌ها پابرجاست؛ باور کنید ۸۰ درصد ماجرای مهار بیماری سهم جامعه، مردم و خود ماست که پیشگیری کنیم.

وی همچنین افزود: با بررسی‌های انجام شده از میان افراد مشکوک، تا کنون ابتلای تعدادی از افراد از نظر ابتلا به ویروس کووید-۱۹ بر اساس شواهد آزمایشگاهی، قطعی گزارش شده و بر اساس آخرین نتایج آزمایش‌ها، ابتلای ۷۴۳ مورد جدید از ظهر گذشته تا امروز قطعی شده است.
آمار مبتلایان «کووید-۱۹» به ۶۵۶۶ تن و جان باختگان به ۱۹۴ تن رسید/ کشف ۷۴۳ مورد جدید و رکوردشکنی مرگ در کشور
سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه آمار کلی مبتلایان به کووید ۱۹ در استان‌های مختلف کشور را بدین شرح اعلام کرد: تهران ۱۸۰۵ نفر، قم ۶۸۵ نفر، گیلان ۴۹۶ نفر، اصفهان ۵۶۴ نفر، البرز ۳۰۷ نفر، مازندران ۶۲۰ نفر، مرکزی ۳۳۵ نفر، قزوین ۲۰۷ نفر، سمنان ۱۷۵ نفر، گلستان ۱۷۵ نفر، خراسان رضوی ۱۵۴ نفر، فارس ۱۰۴ نفر، لرستان ۱۴۴ نفر، آذربایجان شرقی ۱۰۷ نفر، خوزستان ۶۹ نفر، یزد ۸۷ نفر، زنجان ۵۳ نفر، کردستان ۶۳ نفر، اردبیل ۵۰ نفر، کرمانشاه ۳۳ نفر، کرمان ۴۱ نفر، همدان ۶۰ نفر، سیستان و بلوچستان ۳۴ نفر، هرمزگان ۳۵ نفر، خراسان جنوبی ۴۴ نفر، خراسان شمالی ۲۴ نفر، چهارمحال و بختیاری ۲۱ نفر، ایلام ۱۵ نفر، آذربایجان غربی ۴۰ نفر، کهگیلویه و بویراحمد ۹ نفر و بوشهر ۱۰ نفر.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت افزود: متاسفانه در ۲۴ ساعت اخیر، ۴۹ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۹۴ تن رسیده است. همچنین تا به امروز خوشبختانه ۲۱۳۴ تن بهبود یافته‌اند.

جهانپور در ادامه با یادآوری توصیه های بهداشتی در پیشگیری از ابتلا به بیماری، بر ضرورت تعطیلی هر گونه تجمع، ولو از نوع مذهبی تاکید کرد و از مردم خواست که در صورت اطلاع از چنین مواردی مراتب را به اطلاع ستاد مبارزه با کرونا برسانند.

رادیو فردا/ بنا بر گزارش‌ها، محمدحسین قربانی، نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان، در جلسه‌ای در رشت گفته است که آمار درگذشتگان مبتلا به ویروس کرونا در گیلان «بالغ بر ۲۰۰ نفر» است.

به نوشته وب‌سایت خبری «گیل‌خبر» او این مطلب را امروز، ۱۸ اسفند، در جلسه فوق‌العاده کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت بیان کرده است.

او با بیان این‌که «حدود ۸۰۰ الی ۹۰۰ نفر در گیلان به این ویروس آلوده شده‌اند» گفته است که «در گیلان بیماران کرونایی به صورت پراکنده بستری هستند.»

سخنان نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان در مورد جان باختن ۲۰۰ نفر تنها در این استان به خاطر کرونا در حالی بیان می‌شود که در همین روز کیانوش جهان‌پور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، گفت که در کل ایران «در مجموع ۱۹۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.»