یکشنبه , ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » تشریح مصوبات ستاد مقابله با کرونا در تهران!

تشریح مصوبات ستاد مقابله با کرونا در تهران!

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران، به تشریح تصمیمات جلسه اخیر ستاد پرداخت.

علیرضا زالی

به گزارش مشرق، علی رضا زالی، گفت: مقرر شد با تأیید مدیران ادارات با مرخصی استحقاقی گروه‌های پرخطر و شیفت بندی و دورکاری سایر کارمندان موافقت شود.

وی اظهار کرد: پیرو تصمیمات قبلی مقرر شد تمامی مدارس، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در تهران تا آخر اسفند ۹۸ تعطیل باشد و در خصوص بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها بعد از تعطیلات نوروز متناسب با شرایط روز تصمیم گرفته شود.

بیشتر بخوانید:

اسکان مسافران نوروزی در اهواز ممنوع شود

همدان: از پذیرش گردشگر معذوریم

فیلم/ تکذیب بازگشت ساعات کار کارمندان به حالت عادی

زالی ادامه داد: استمرار تعطیلی مراکزی همچون سالن‌های ورزشی، تئاتر، سینما و نماز جمعه نیز در جلسه امروز مورد تاکید قرار گرفت. همچنین مقرر شد نظارت لازم بر برخی از امکنه مثل تالارهای پذیرایی که در رابطه با این مصوبه اقدامات لازم را انجام نداده‌اند، توسط همکاران محترم نیروی انتظامی اعمال شود.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران، از اعمال کنترل بیشتر بر مبادی ورودی استان تهران خبر داد و افزود: در همین راستا اگر طی فرآیند بیماریابی که با همکاری سیستم بهداشت و درمان و نیروی انتظامی صورت می‌گیرد، موارد مشکوکی مشاهده شود، فرد ۱۴ روز قرنطینه می‌شود.

زالی با اشاره به لزوم توجه ادارات به تسهیل مرخصی استحقاقی به کارمندانی که جزو گروه‌های پرخطر محسوب می‌شوند، عنوان کرد: در این جلسه پیشنهاد شد به منظور کاهش تردد و جلوگیری از حضور غیر ضروری افراد در سطح شهر، کارمندان به صورت چرخشی و شیفت بندی مشغول شوند و در صورت امکان با دورکاری افراد موافقت شود.

منبع: مهر
کیانوش جهانپور

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به گفته سخنگوی وزارت بهداشت افزایش یافت.

به گزارش مشرق، کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا، در ایران اظهار کرد: با ۵۹۱ مورد جدید تعداد مبتلایان کرونا در کشور به  ۳ هزار و ۵۱۳ نفر و تعداد افراد فوت شده به   ۱۰۷ نفر رسیده است. از این تعداد ۷۳۹ نفر از مبتلایان بهبود پیدا کرده‌اند.

او آمار مبتلایان به کرونا به تفکیک استانها را اعلام کرد و گفت: تهران ۱۳۵۲ نفر، گیلان ۳۳۳ نفر، قم ۳۸۶ نفر، اصفهان ۲۳۸ نفر، مرکزی ۱۸۰ نفر، مازندران ۱۲۱ نفر، سمنان ۶۰ نفر، گلستان ۳۷ نفر، آذربایجان شرقی ۶۵ نفر، اردبیل ۲۶ نفر، آذربایجان غربی ۱۰ نفر، همدان ۱۶ نفر، کردستان ۱۸ نفر، کرمانشاه ۲۲ نفر، ایلام ۱۱ نفر، خراسان جنوبی ۱۵ نفر، کردستان ۳۰ نفر، خوزستان ۶۳ نفر، فارس ۶۸ نفر، هرمزگان ۱۳ نفر، کهکیلویه و بویراحمد ۲ نفر، بوشهر ۳ نفر، زنجان ۱۵ نفر، قزوین ۱۱۱ نفر، البرز ۱۷۳ نفر، چهارمحال بختیاری ۹ نفر، یزد ۷ نفر، کرمان ۱۸ نفر، سیستان و بلوچستان ۱۹ نفر، خراسان رضوی ۸۹ نفر و خراسان شمالی ۳نفر به کرونا مبتلا شده اند.

جهانپور تصریح کرد: به نظر می‌رسد که در استان گلستان هشدارها موثر بوده است و موارد ابتلا کاهش پیدا کرده است اما بوشهر به جمع شهرهای مثبت پیوست.

او یادآوری کرد: تا امروز ۲۳ هزار و ۳۲۷ نمونه تست شده است که از این تعداد تنها ۳ هزار و ۵۱۳ نفر مورد مبتلا داشته ایم.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: تعداد آزمایشگاه‌ها به ۲۵ مورد رسیده است و در روزهای آینده به ۴۰ آزمایشگاه خواهد رسید.

او تاکید کرد: مردم خود قرنطینگی را رعایت کنند چراکه تاثیر آن را در کاهش شیوع موثر خواهد بود. با طرح « هر خانه یک پایگاه سلامت» کرونا را شکست خواهیم داد.

جهانپور توصیه کرد: هموطنان عزیز نکات بهداشتی و فردی را فراموش نکنند. سعی کنیم  تا جای ممکن در خانه‌ها و شهرهایمان بمانیم و به نوعی خود قرنطینگی را رعایت کنیم. قطعا ظرف هفته‌های آینده ، تأثیر مثبتش را در کاهش این بیماری نشان خواهد داد.