سه شنبه , ۵ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » ارتش در خیابان‌ها قم به جنگ با کرونا رفت !نماز جمعه در تمامی مراکز استان‌ها تعطیل شد !

ارتش در خیابان‌ها قم به جنگ با کرونا رفت !نماز جمعه در تمامی مراکز استان‌ها تعطیل شد !

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور اعلام کرد که نماز جمعه این هفته در تمامی مراکز استان‌ها تعطیل است.
                          نماز جمعه در تمامی مراکز استان‌ها تعطیل شد                    به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری با بیان اینکه بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا نماز جمعه این هفته در تمامی مراکز استان‌ها تعطیل است، اظهار کرد: در ارتباط با چگونگی برگزاری نماز جمعه در سایر شهرستان‌ها، بخش‌ها و دیگر شهر‌ها کمیته‌ای مرکب از نماینده، ولی فقیه، مسئولان بهداشتی هر استان و استانداران تشکیل می‌شود و در این زمینه تصمیم گیری می‌کند.براساس تصمیم گیری این کمیته مشخص می‌شود در چه شهر‌هایی نماز جمعه تعطیل باشد و اخبار آن از طریق رسانه‌ها به مردم اعلام می‌شود.معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش از اقدام این نیرو برای ضدعفونی‌کردن خیابان‌ها، معابر و اماکن عمومی شهر قم از صبح فردا- پنجشنبه- خبر داد.

                          ارتش در خیابان‌ها قم به جنگ با کرونا رفت                     

به گزارش تاناک به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، سرتیپ علی جهانشاهی روز چهارشنبه اظهار داشت: در پی درخواست استانداری قم مبنی بر ضدعفونی کردن اماکن شهری این شهر، نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تجهیزات و خودروهای ضدعفونی کننده، خیابان‌ها و معابر شهر مقدس قم را از صبح فردا ضدعفونی خواهد کرد.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش افزود: ارتش در شرایط بحرانی با تمام توان در خدمت مردم خواهد بود و با تشکیل قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس کرونا از هفته گذشته در تمامی استان‌ها عملیات ضدعفونی کردن معابر شهرها را شروع کرده است.

جهانشاهی همچنین با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش از روز گذشته با برپایی بیمارستان سیار فعالیت درمانی خود را در قم آغاز کرده است، تصریح کرد: تمام تلاش کادر درمانی مجرب نیروی زمینی ارتش این است که بتوانند شعار “ما کرونا را شکست می‌دهیم”، را محقق سازند.

راه‌اندازی خط تولید ژل و اسپری ضدعفونی در منطقه پدافند هوایی اصفهان

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نیروی پدافند هوایی ارتش، «مهدی لعل‌پور» روز چهارشنبه در حاشیه راه‌اندازی خط تولید ژل و اسپری ضدعفونی‌کننده با ترکیبات جدید برای اولین بار در کشور اظهار داشت: متخصصان این منطقه پدافندی در راستای انجام وظایف ذاتی و ابلاغ اوامر اجرایی از ستادهای برتر در زمینه اقدام همه‌جانبه یگان‌های نیروهای مسلح در جهت ریشه‌کن کردن ویروس نوپدید کرونا، با دانش بومی و انجام آزمایشات گسترده موفق به ساخت اسپری ضدعفونی‌کننده با ترکیبات جدید برای اولین بار در سطح کشور شدند.

این کارشناس ارشد شیمی افزود: از ابتدای ورود ویروس کرونا به کشور تمهیدات ویژه‌ای در راستای حفظ و صیانت از کارکنان و خانواده‌های آنان از جمله انجام تب‌سنجی همه‌روزه از همه کارکنان، گندزایی و محلول‌پاشی همه اماکن ستادی، اداری، آسایشگاه‌های سربازی و همه ابنیه منطقه با استفاده از دستگاه‌های رفع آلودگی (تاتر) و همچنین محلول‌پاشی سطح کوی سازمانی و ساختمان‌های مسکونی توسط یگان ش. م. ه با همکاری درمانگاه منطقه صورت می‌پذیرد.

لعل‌پور با اشاره به تولید روزانه ۵ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده جهت رفع آلودگی سطوح در سطح منطقه و یگان‌های تابعه، از تولید روزانه ۱۰۰۰ لیتر مایع ضدعفونی کننده جهت ارسال به سایر مناطق کشور از جمله قم، کاشان، شیراز و جنوب کشور و آمادگی همه‌جانبه جهت افزایش تولیدات و ارسال آن به سایر نقاط کشور اعم از یگان‌های پدافندی و سایر بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استانی و شهرستانی در صورت تأمین مواد اولیه و موردنیاز خبر داد.