شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » آمار مبتلایان «کووید-۱۹» به ۳۵۱۳ تن و جان باختگان به ۱۰۷ تن رسید/ کشف ۵۹۱ مورد جدید/ همه استان‌های کشورمان کرونایی شدند!

آمار مبتلایان «کووید-۱۹» به ۳۵۱۳ تن و جان باختگان به ۱۰۷ تن رسید/ کشف ۵۹۱ مورد جدید/ همه استان‌های کشورمان کرونایی شدند!

پس از شناسایی و بستری شدن موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام معاینات و تست‌های ویژه روی ایشان، شمار مبتلایان به ویروس به ۳۵۱۳ تن افزایش یافت.

به گزارش «تابناک»؛ دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان با تاکید بر شروع طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا از امروز، تاکید کرد: یکی از اهمیت‌های آمار‌هایی که ارائه می‌دهیم، مشخص کردن نقاط کانونی شیوع ویروس در کشور است که بر اساس آن‌ها طرح بسیج ملی آغاز به کار خواهد کرد.

وی با تاکید دوباره بر ضرورت رعایت موارد بهداشتی، از مردم خواست جز برای کار‌های بسیار ضروری خانه هایشان را ترک نکرده و به «خودقرنطینگی» تن دهند.

وی همچنین افزود: با بررسی‌های انجام شده از میان افراد مشکوک، تا کنون ابتلای تعدادی از افراد از نظر ابتلا به ویروس کووید-۱۹ بر اساس شواهد آزمایشگاهی، قطعی گزارش شده و بر اساس آخرین نتایج آزمایش‌ها، ابتلای ۵۹۱ مورد جدید از ظهر گذشته تا امروز قطعی شده است.
آمار مبتلایان «کووید-۱۹» به ۳۵۱۳ تن و جان باختگان به ۱۰۷ تن رسید/ کشف ۵۹۱ مورد جدید/ همه استان‌های کشورمان کرونایی شدند!
سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه آمار تجمیعی مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در تمامی استان‌های کشور را بدین ترتیب اعلام کرد: در تهران ۱۳۵۲ نفر، گیلان ۳۳۳ نفر، قم ۳۸۶ نفر، اصفهان ۲۳۸ نفر، مرکزی ۱۸۰ نفر، مازندران ۱۲۱ نفر، سمنان ۶۰ نفر، گلستان ۳۷ نفر، آذر بایجان شرقی ۶۵ نفر، اردبیل ۲۶ نفر، آذربایجان غربی ۱۰ نفر، همدان ۱۶ نفر، کردستان ۱۸ نفر، کرمانشاه ۲۲ نفر، ایلام ۱۱ نفر، خراسان جنوبی ۱۵ نفر، لرستان ۳۰ نفر، خوزستان ۶۳ نفر، فارس ۶۸ نفر، هرمزگان ۱۳ نفر، کهگیلویه و بویراحمد ۲ نفر، بوشهر ۳ نفر، زنجان ۱۵ نفر، قزوین ۱۱۱ نفر، البرز ۱۷۳ نفر، چهارمحال و بختیاری ۹ نفر، یزد ۷ نفر، کرمان ۷ نفر، سیستان و بلوچستان ۱۹ نفر، خراسان رضوی ۸۹ نفر و خراسان شمالی ۳ نفر.

به گفته سخنگوی قرارگاه مبارزه با کرونا، چهار استان تهران، قم، گیلان و اصفهان (با محوریت شهر کاشان) چهار نقطه بحرانی شیوع ویروس کرونا در کشورمان هستند. ردیف پنجم و ششم در اختیار دو استان مرکزی و البرز قرار دارد و بعد استان مازندران و باقی استان‌ها که به نسبت پیشتازها، تاحدودی اوضاع بهتری دارند.

آمار مبتلایان «کووید-۱۹» به ۳۵۱۳ تن و جان باختگان به ۱۰۷ تن رسید/ کشف ۵۹۱ مورد جدید/ همه استان‌های کشورمان کرونایی شدند!

برای دیدن نمودار در ابعاد بزرگتر، روی آن کلیک کنید و برای دیدن آخرین و به روزترین آمار تفکیکی استان‌ها به اینجا بروید

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت افزود: متاسفانه در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۵ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۰۷ تن رسیده است. همچنین تا به امروز خوشبختانه ۷۳۹ تن بهبود یافته‌اند.

جهانپور در ادامه به آماری متفاوت اشاره کرد و گفت: تا به امروز ۲۳۳۲۷ نمونه گیری با ارسال کیت‌های ارسالی صورت گرفته که بررسی نتایج آنها (یعنی ابتلای قطعی حدود سه هزار و پانصد تن به کووید) نشان می‌دهد قسمت اعظم افرادی که مشکوک به ابتلای به این بیماری بوده‌اند، مبتلا نبوده‌اند. همچنین جا دارد به این نکته اشاره کنم که تعداد آزمایشگاه‌های مورد تایید به ۲۵ مورد رسیده و انتظار داریم در روز‌های آتی به سی آزمایشگاه برسیم و در ادامه مسیر حسب مورد تا چهل آزمایشگاه در این خصوص دایر خواهیم داشت.

گفتنی است، بر مبنای گزارش‌های قبلی و تجمیع آن‌ها با گزارش امروز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان، تنها استان بوشهر بود که موردی از ابتلای قطعی به ویروس کرونا در آن شناسایی نشده بود که این استان هم به جرگه دیگر استان‌ها پیوست تا هیچ استانی در کشورمان از گزند این ویروس در امان نمانده باشد.