چهارشنبه , ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » آماری که معاون بهداشت وزارت بهداشت ارائه کرد و بی ارائه آمار مبتلایان در استان‌های مختلف، نشست خبری را ترک کرد.

آماری که معاون بهداشت وزارت بهداشت ارائه کرد و بی ارائه آمار مبتلایان در استان‌های مختلف، نشست خبری را ترک کرد.

فوری و رسمی؛ آمار مبتلایان «کووید-۱۹» به ۲۳۳۶ تن و جان باختگان به ۷۷ تن رسید/ کشف ۸۳۵ مورد جدید و عدم ارائه آمار‌های استانی!

پس از شناسایی و بستری شدن موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام معاینات و تست‌های ویژه روی ایشان، شمار مبتلایان به ویروس به ۲۳۳۶ تن افزایش یافت.

به گزارش «تابناک»؛ دکتر علیرضا رئیسی، «معاون بهداشت» وزیر بهداشت که برای دومین روز متوالی مسئولیت ارائه آمار روزانه مبتلایان و جان باختگان کووید ۱۹ در کشور را عهده دار شده بود، در این باره گفت: با بررسی‌های انجام شده از میان افراد مشکوک، ابتلای ۸۳۵ مورد جدید از ظهر گذشته تا امروز قطعی شده است.

وی در ادامه افزود: متاسفانه در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۱ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۷۷ تن رسیده است. همچنین تا به امروز در مجموع ۴۳۵ تن از افراد بستری شده بهبود یافته‌اند.

آمار مبتلایان «کووید-۱۹» به ۲۳۳۶ تن و جان باختگان به ۷۷ تن رسید/ کشف ۸۳۵ مورد جدید و عدم ارائه آمار‌های استانی!
برای مشاهده آمار مبتلایان، جان باختگان و بهبودیافتگان به صورت نمودارهای خطی و میله‌ای، اینجا را کلیک کنید.
رئیسی در ادامه بر مراجعه ۸۵۳۲ نفر به مراکز درمانی تا به امروز تاکید کرد و افزود: از این تعداد از ۵۷۳۷ نفر تست گرفته شد که در نتیجه این تست‌ها، ابتلای قطعی ۲۳۳۶ نفر به کووید ۱۹ محرز شده است.کماکان استان‌های قم، تهران و گیلان در صدر استان‌های درگیر قرار دارند.

معاون وزیر بهداشت در ادامه بی آنکه توضیحی درباره چرایی تغییرات به وجود آمده در ارائه آمار روزانه ارائه دهد، نشست خبری را ترک کرد تا برای دومین روز متوالی آمار رسمی مبتلایان قطعی در هر استان کشورمان اعلام نشود. تغییری ابهام آفرین که معلوم نیست دلیل اتخاذش چیست و چرا در خصوص آن توضیحی ارائه نشده و نمی‌شود؟!

گفتنی است، دکتر جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و سخنگوی وزارت بهداشت دو روز پیش به سوگ پدر نشست و دلیل غیبت وی و حضور دکتر رئیسی در نشست‌های ظهر هر روز برای ارائه آمار مبتلایان و جان باختگان، اشتغال سخنگو به امور تدفین پدر مرحومش عنوان شده است.