سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » برآورد هجوم امسال ملخ‌ها ۷ برابر پارسال است

برآورد هجوم امسال ملخ‌ها ۷ برابر پارسال است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان گفت: برآورد هجوم امسال ملخ ها هفت برابر سال گذشته است و تنها راه مقابله با آنها مبارزه شیمیایی است.

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، کیخسرو چنگوایی جمعه شب در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان خوزستان اظهار کرد: ما بحث پیشگیری از ملخ‌ها نمی تونیم داشته باشیم تنها راه مبارزه است که شیمیایی است. ضمن اینکه تمام موارد برای این مبارزه پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی به تنهایی نمی‌تواند این مقابله را انجام دهد، افزود: این موضوع بحث استان خوزستان به تنهایی نیست بلکه بحث اقتصاد و امنیت غذایی ملی است.

رئیس جهاد کشاورزی استان خوزستان با بیان اینکه برآورد هجوم امسال ملخ‌ها هفت برابر سال گذشته است، عنوان کرد: اکنون ۶ استان درگیر این حملات هستند.

چنگوایی عنوان کرد: هیچ راهی به جز مبارزه شیمیایی برای مقابله با هجوم ملخ‌ها وجود ندارد و دیگر راه‌ها اکنون تنها به درد کتاب‌ها می‌خورد.

وی با عنوان اینکه این ملخ‌ها حداقل تا سه ماه آینده خواهند بود، تصریح کرد: از جمله اقدامات انجام شده می‌توان به استقرار هواپیماهای ویژه، بررسی باندها توسط خلبان‌ها و اکیپ‌های فنی است که از شنبه، عملیات‌ها انجام خواهد شد.