سه شنبه , ۵ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » بین المللی » هدف اصلی از حملات موشکی یکشنبه شب به شهر دمشق چه بود؟ /

هدف اصلی از حملات موشکی یکشنبه شب به شهر دمشق چه بود؟ /

 

گزارش اختصاصی مشرق : آیا تیر اسراییل برای ترور فرمانده سرشناس جنبش مقاومت جهاد اسلامی به سنگ خورد ؟

IMG_20200224_142319_085.jpg

اسراییل در حملات هوایی به پایتخت سوریه تلاش کرد یکی از فرماندهان سرشناس جنبش مقاومت جهاد اسلامی را ترور و به شهادت برساند که ناکام ماند.

به گزارش مشرق، صبح روز یکشنبه (چهارم اسفند ماه) گروهی از جوانان فلسطینی در محور شرقی «خان یونس» در نوار غزه توسط نظامیان اسراییل هدف قرار گرفتند و «محمد علی الناعم» در این حملات به شهادت رسید. الناعم از نیروهای جنبش مقاومت جهاد اسلامی فلسطین بود .عصر روز یکشنبه (ساعت ۱۸:۰۰) جنبش مقاومت جهاد اسلامی در پاسخ به اهانت  به پیکر محمد علی الناعم در سه مرحله و در مدت زمان ۲ ساعت حدود ۳۰ راکت به سمت شهرک های اشغالی صهیونیست نشین شلیک کرد.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق با بیان این مطلب که سامانه دفاعی موسوم به گنبد آهنین اسراییل فقط تعدادی از موشک ها را رهگیری و منهدم کرد، افزود: شماری از موشک های شلیک شده از این سامانه عبور کردند.

این منبع میدانی به واکنش اسراییل به حملات موشکی اشاره کرد و گفت: پس از عملیات موشکی جنبش مقاومت جهاد اسلامی، جنگنده های اسراییل (اواخر شب) به پرواز درآمدند و ۳۰ حمله علیه پایگاه های جهاد اسلامی در مناطق مختلف نوار غزه انجام دادند.

به گزارش مشرق، حملات هوایی  فقط به نوار غزه خلاصه نشد و جنگنده ها ساعت ۲۳:۲۵ به وقت دمشق، حملات گسترده ای را از جولان اشغالی به سمت پایتخت سوریه ترتیب دادند.

براساس اطلاعات به دست آمده، جنگنده های اسراییل چندین موشک را به سمت شهرک های حومه جنوب و جنوب غرب شهر دمشق شلیک کردند که سامانه دفاعی ارتش سوریه به سرعت به این حملات واکنش نشان داد.

به گفته منابع میدانی، شهرک های «الکسوه (اردوگاه خان دنون)، الحرجله، العادلیه و المقیلیبه» در حومه جنوب و جنوب غرب شهر دمشق از جمله مناطقی بودند که یکشنبه شب هدف حملات موشکی جنگنده ها قرار گرفتند.

پدافند هوایی ارتش سوریه در جریان مقابله با حملات هوایی  توانست اکثریت موشک های شلیک شده به سمت پایتخت را رهگیری و منهدم کند؛ حملات موشکی حدود ۲۵ دقیقه به طول انجامید و ساعت ۲۳:۵۰ به پایان رسید.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق به هدف اصلی رژیم صهیونیستی از حمله به حومه شهر دمشق اشاره کرد و گفت: اسراییل  در حملات موشکی تلاش کرد مواضع جنبش مقاومت جهاد اسلامی فلسطین را در پایتخت سوریه هدف قرار دهد.مهم ترین هدف  از حملات هوایی، ترور و به شهادت رساندن «اکرم العجوری»، یکی از سرشناس ترین فرماندهان جنبش مقاومت جهاد اسلامی بود که با شکست مواجه شدند.

به گزارش مشرق، در حملات یکشنبه شب جنگنده ها به دمشق، دو تن از رزمندگان جنبش مقاومت جهاد اسلامی به نام های «زیاد منصور و سلیم احمد سلیم» به شهادت رسیدند.