شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » موسوی اعلام کرد؛آیت الله یزدی وارد مجلس خبرگان شد؟ اعلام نتایج جدید انتخابات مجلس!

موسوی اعلام کرد؛آیت الله یزدی وارد مجلس خبرگان شد؟ اعلام نتایج جدید انتخابات مجلس!

 

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: آیت الله محمد یزدی با کسب ۲۴۹,۱۳۰ رای از مجموع ۲۹۱,۱۳۰ رای در حوزه قم، به مجلس خبرگان رهبری راه یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، سید اسماعیل موسوی صبح امروز (یکشنبه) با حضور در جمع خبرنگاران، درباره اولین انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری، اعلام کرد: آیت‌الله محمد یزدی با کسب ۲۴۹,۱۳۰ رای از مجموع ۲۹۱,۱۳۰ رای در حوزه قم، به مجلس خبرگان رهبری راه یافت.

آیت الله یزدی وارد مجلس خبرگان شد/ اعلام نتایج جدید انتخابات مجلس

اعلام ن

تایج جدید انتخابات مجلس

وی همچنین در خصوص ۱۱ حوزه انتخابیه جدید که تاکنون نتایج آن برای انتخابات مجلس شورای اسلامی مشخص شده است، افزود: در حوزه انتخابیه کرمانشاه محمد رشیدی و عبدالرضا مصری حائز اکثریت آراء شده و به عنوان منتخب این حوزه به مجلس راه یافتند و برای کرسی باقیمانده آقایان ابراهیم عزیزی و سلمان محمدی بابازیدی به مرحله دوم راه یافتند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: در استان کهکیلویه و بویراحمد حوزه انتخابیه گچساران و باشت نیز غلامرضا تاج گردون بیشترین رأی را کسب کرد.

موسوی در مورد نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان تهران، گفت: در این استان در حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک حسین نوش آبادی در حوزه انتخابیه شهریار، قدس و ملارد حسین حق وردی و در حوزه انتخابیه رباط کریم حسن نوروزی حائز اکثریت آراء شدند.

وی اضافه کرد: از استان کردستان حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد، خانم شیوا قاسمی منتخب مردم این حوزه شد. از استان خوزستان حوزه انتخابیه اهواز، بابیل، حمیدیه و کارون سیدکریم حسینی و مجتبی یوسفی به مجلس راه یافتند و شبیب جوجیری و احمد سراج به مرحله دوم برای کرسی باقیمانده راه یافتند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور خاطرنشان کرد: از استان لرستان حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشگان محمدرضا مبلغی حائز اکثریت آراء شد. از استان خراسان رضوی حوزه انتخابیه مشهد و کلات نیز، فاطمه رحمانی، محمدحسین حسین زاده بحرینی، جواد کریمی قدوسی، نصرالله پژمانفر، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، منتخب مردم شدند.

موسوی گفت: از حوزه انتخابیه اصفهان هم امیرحسین بانکی پورفرد و عباس خوراسگانی و مهدی طغیانی، زهرا شیخی مبارکه و حسین میرزایی، حائز بیشترین رأی در این حوزه انتخابیه شدند.

وی گفت: در حوزه انتخابیه همدان حمیدرضا حاجی بابایی، احمد حسین فلاحی بیشترین رأی را کسب کردند و به عنوان منتخب مردم به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.