یکشنبه , ۹ مهر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » مدارس و فرودگاه مهرآباد تهران بعلت بارش برف تعطیل شد!

مدارس و فرودگاه مهرآباد تهران بعلت بارش برف تعطیل شد!

 

برف شبانگاهی تهران موجب تعطیلی مدارس این استان در کلیه مقاطع تحصیلی گردید و پلیس نیز به شهروندان بابت استفاده از خودروهای شخصی با توجه به وضعیت نامساعد کوچه‌ها و خیابان‌ها هشدار داده است.

در ابتدا به علت بارش برف تنها مدارس شهر تهران در مقطع ابتدایی و متوسطه تعطیل اعلام شد، اما با شدت گرفتن برف مسعود ثقفی، سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد که “به دلیل افزایش بارش برف و یخبندگی معابر همه مدارس شهر تهران در همه مقاطع تحصیلی امروز یکشنبه (۲۹ دی) تعطیل است”.

BBC News فارسی / روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران هم خبر از تعطیلی مدارس در کلیه مقاطع در نوبت صبح یکشنبه در شهرستان‌های استان تهران داد.

براین اساس کلیه مقاطع تحصیلی در شهرهای چهاردانگه، اسلامشهر، ملارد، شهریار، بهارستان ناحیه یک و دو ، قدس، شهر ری ناحیه یک و دو ، کهریزک، رباط کریم، فشافویه، دماوند، پردیس، بومهن، جاجرود، ابعلی و رودهن به علت بارش شدید برف و برودت هوا در نوبت صبح امروز تعطیل است.

دانشگاه آزاد هم خبر از تعطیلی واحدهای علوم و تحقیقات، تهران مرکزی(سوهانک)، رودهن و دماوند بعلت بارش برف داده است.

محمدرضا مهماندار، رییس پلیس راهور تهران نیز در پی بارش سنگین برف از شهروندان این شهر خواست تا “از ترددهای غیر ضروری با وسایل نقلیه شخصی خودداری کنند”.

آقای مهماندار به رانندگان توصیه کرد که “برای سفرهای درون شهری و برون شهری خودروهای خود را به زنجیرچرخ مجهز کنند”.

جمعیت هلال احمر ایران نیز با انتشار دو توییت به آموزش رانندگان برای رانندگی در برف و سرما و لزوم استفاده از زنجیر چرخ پرداخت.