جمعه , ۲۴ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اول » بین المللی » اولین واکنش «منصور هادی» بعد از ضربه سخت!

اولین واکنش «منصور هادی» بعد از ضربه سخت!

 

رئیس‌جمهور دولت مستعفی یمن در واکنش به عملیات ارتش یمن علیه نیروهای ائتلاف، با چشم‌پوشی از حملات اخیر ائتلاف سعودی به برخی مناطق صنعا، اتهاماتی علیه انصارالله مطرح کرد.
به گزارش تابناک به نقل فارس، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن شنبه شب (دیشب) در واکنش به حملات اخیر ائتلاف سعودی و متحدانش، یک پایگاه نیروهای دولت مستعفی یمن در مأرب (در شمال شرق یمن) را با موشک هدف گرفتند.

وبگاه «الخبر الیمنی» امروز (یکشنبه) اعلام کرد: بیمارستان‌های استان مأرب جسد ۹۰ کشته را تحویل گرفته‌اند و ۱۱۰ مجروح را پذیرش کرده‌اند.

«عبد ربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی یمن که مقیم عربستان سعودی است، در واکنش به این عملیات، بدون هیچ اشاره‌ای به حملات شدید چند روز اخیر ائتلاف به «نَهِم» و دیگر مناطق استان صنعاء، در اتهاماتی مدعی شد، انصارالله تمایلی به صلح ندارد و «ابزاری برای دستورکارهای ایران در منطقه» است.

بر اساس گزارش «یمن الان»، وی دو تماس تلفنی با «سلطان العراده» استاندار مأرب و «عادل القمیری» بازرس کل ارتش دولت مستعفی برقرار کرد تا در جریان امور پس از هدف گرفته شدن پایگاه تیپ چهارم گارد ریاست جمهوری در مأرب، قرار بگیرد.

هادی در این تماس‌ها بر ضرورت اهمیت «بیداری نظامی، آمادگی جنگی، اجرای مأموریت‌های نظامی و شکست تمام برنامه‌های تخریبی» تأکید کرد.

دیروز یک روزنامه لبنانی با تشریح تحرکات میدانی اخیر ریاض در چند جبهه یمن، نوشت، سعودی‌ها با پوشش «توافق ریاض» در حال سازماندهی مجدد نیروهای ائتلاف علیه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن هستند.

در سه ماهه اخیر بعد از حمله تلافی‌جویانه ارتش یمن به تأسیسات نفتی عربستان سعودی (آرامکو) در شهریور گذشته، صنعاء در اقدامی برای ابراز حسن‌نیت خود جهت دستیابی به توقف جنگ، اقدامات جنگی را به شکل یک طرفه متوقف کرده بود اما حملات مکرر عربستان سرانجام صنعاء را به ازسرگرفتن پاسخ‌های نظامی وادار کرد و حمله اخیر در مأرب از سخت‌ترین پاسخ‌های صنعاء به حملات ائتلاف سعودی و دولت مستعفی (هادی) است.