چهارشنبه , ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » جزئیات سفر سردار سلیمانی به روایت سردار فدوی/

جزئیات سفر سردار سلیمانی به روایت سردار فدوی/

علی فدوی نمایه

جانشین فرمانده کل سپاه: مقامات رسمی دولت عراق همواره از حاج قاسم دعوت می کردند تا راجع به موضوعات مختلف جلسه برگزار کنند؛ به همین دلیل ایشان رفت و آمدهای مداومی داشتند.

به گزارش مشرق، سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برنامه حاشیه و متن شبکه سوم سیما، اظهار داشت: در صحنه‌های بسیار زیادی حاج قاسم را دیدم که احتمال شهادت در آنها بسیار زیاد بود، اما وقتی خداوند مقدر کند یک نفر بماند تا کارهای بزرگی انجام دهد، اینگونه می‌شود که حاج قاسم ماند و کارهای بزرگی کرد و در اوج به شهادت رسید.

بیشتر بخوانید:

هر زمان و به هر شکلی که صلاح بدانیم پاسخ آمریکا را می‌دهیم

عطوان: ترور قاسم سلیمانی اعلام جنگ واقعی است

وی افزود: عملیاتی که آمریکایی‌ها انجام دادند اینگونه نیست که از توانمندی نظامی و تکنولوژی خاصی برخوردار باشد و عملیات آنها از نظر نظامی ارزش چندانی ندارد، ما هم می‌توانیم پهپادمان را بفرستیم و هر هدف متحرکی را با موشک‌های لیزری مورد هدف قرار دهیم.

سردار فدوی در خصوص جزئیات سفر سردار سلیمانی به عراق نیز، گفت: مقامات رسمی دولت عراق همواره از حاج قاسم دعوت می کردند تا راجع به موضوعات مختلف جلسه برگزار کنند؛ به همین دلیل ایشان رفت و آمدهای مداومی داشتند و در این سفر نیز به دعوت مقامات دولت عراق به بغداد سفر کردند. مخصوصا این دفعه که حاج قاسم از سوریه به عراق و با هواپیمای مسافری سفر می‌کردند که حتی در سایت های هوانوردی هم قابل رهگیری است.

جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کردند: فرآیندی هم که شیاطین به تصمیم این کار رسیدند، منشاء نیست، منشاء اول چیزی است که خداوند برای حاج قاسم مقدر کرده بود.

وی تاکید کرد: پیروزی نهایی جبهه مقاومت برای جنایتکاران بسیار تلخ تر خواهد بود.

سردار فدوی با بیان اینکه آمریکایی‌ها با سرمستی می‌گفتند ما همه عراق را اشغال کردیم، گفت: هرچند در روزهای اول آنها را با شکست های مختلفی مواجه کردیم اما وقتی عراق را گرفتند آیا فکر می کردند با تلخ کامی هایی در عراق مواجه شوند؟ و در همه اینها شهید قاسم سلیمانی نفر اول بود که این جبهه را هدایت کرد و این تلخ کامی ها را با آمریکایی‌ها چشاند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلام با بیان اینکه توانمندی جبهه مقاومت در کل این جغرافیا توانمندی های بسیار بی نظیری است، تاکید کرد: آمریکایی ها با همه متحدان منطقه ای و فرا منطقه ای خود در همه موارد در منطقه غرب اسیا با شکست مواجه شدند اینقدر این شکست بزرگ بود که به فکر جدی افتادند که باز متوسل به تروریست های رسمی مثل داعش و القاعده شوند.

وی ادامه داد: محور سفر اخیر سردار سلیمانی به عراق این بود که آمریکایی‌ها می‌خواستند به سرعت داعش، القاعده و جنایتکارانی که در همه دنیا جنایت کردند را فعال کنند. داعشی‌ها در سالهای گذشته سوریه را گرفتند و می خواستند عراق را بگیرند، حاج قاسم در منطقه حضور یافت و بلایی سر تروریست ها و همه همپیمانان و صاحبان آنها بلا آورد و حتی بعضی از مقامات آمریکایی ها گفتند دنیا باید از حاج قاسم تشکر کند که آن برچیدن این شر بزرگ را فرماندهی کرد تا رفع شد.

سردار فدوی با بیان اینکه اینبار نیز این بیم از سمت دوستداران انقلاب اسلامی وجود داشت این جبهه تروریستی را آمریکایی‌ها باز فعال کند، خاطرنشان کرد: می بایست حاج قاسم باز باید تدابیر خود را انجام می داد و برای همین در عراق بود. این شکست سختی برای آمریکا بود و عدول از حرف های خود آنها بود چراکه ترامپ خطاب به کلینتون فریاد می زد شما داعش را درست کردید. آنها وقتی داعش از دست آنها خارج شد مستاصل بودند و آنها با همه توانمندی خود نتوانستند کاری کنند این جبهه حق جمهوری اسلامی بود که حضور یافت و بر انها پیروز شدند.

جانشین فرمانده کل سپاه در خصوص کم و کیف انتقام خون سردار قاسم سلیمانی، گفت: آمریکایی‌ها باید منتظر آن انتقام سخت باشند، این انتقام سخت موکول به ایران نیست. درست است که حاج قاسم عضو سپاه پاسداران بود، اما جبهه بزرگ مقاومت با جغرافیای وسیع آماده هستند این انتقام سخت را عملی کنند و حتما انجام خواهد شد حتما در بهترین زمان و در بهترین نحو ممکن انجام خواهند شد. هرچند از همین امروز صبح به روش دیپلماسی و غیره متوسل شدند و حتی گفتند اگر می‌خواهید انتقام بگیرد متناسب با کاری که ما کردیم انتقام بگیرید در حالی که آنها نمی‌توانند چیزی را تعیین کنند.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۰ سال است که نبرد حق و باطل میان جبهه حق انقلاب اسلامی و جبهه باطل شیطان بزرگ وجود دارد، گفت: در هیچ یک از زمان ها آمریکایی ها نمی توانند حتی یک پیروزی را مثال بزنند. آنها از ۱۸۳۵ در خلیج فارس بودند که نزدیک به ۲۰۰ سال می شود. وقتی که بعد از آن همه پشتیبانی از صدام، از سال ۶۵ مستقیما با ما وارد جنگ شدند و ناو و تعداد زیادی هواپیما آوردند، هیچ یک از مسئولان آمریکایی سن و فهمشان به آن سال ها نمی رسد، اما سوال کنند که در سال ۶۶ و ۶۵ چه وضعیتی در خلیج فارس داشتند.

سردار فدوی با بیان اینکه همه مردم دنیا و خیلی از دولت های منطقه از امریکایی ها منزجر هستند، تاکید کرد: ما بزودی شاهد آن خواهیم بود که آمریکایی ها در منطقه نباشد و اگر باشد همانگونه که سردار نقدی هم گفتند یا آمریکایی ها باید خیلی سریع بروند و یا باید خیلی سریع سفارش تابوت بدهد.

جانشین کل سپاه ادامه داد: حتما پیروزی های بزرگتری از جبهه مقاومت به فرماندهی سردار قاانی خواهید دید. سردار سلیمانی خیلی بزرگ و عزیز و دلش در تب و تاب شهادت می سوخت اما قطعا و مسلما پیروزی ها و داده های بزرگتری از خدا را باید شاهد باشیم.

وی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید ابومهدی المهندس، گفت: شهید ابومهدی درست است که متولد عراق بود ولی برای جبهه حق انقلاب اسلامی جغرافیا موضوعیتی ندارد. امروز در دل یمنی ها همانی می گذرد که در دل ایران، لبنان، افغانستان، کشمیر، عراق می گذرد.

سردار فدوی تاکید کرد: در جبهه حق انقلاب اسلامی مهم نیست کجای جغرافیا باشی بلکه اشتراک نظر دارند. در همه این جبهه ها همه دل ها مطابق با امام خمینی (ره) بود و در ۳۰ سال بعد از انقلاب هم دل ها عمل ها و زبان ها مطابق با امام انقلاب اسلامی امام خامنه ای است.