یکشنبه , ۲۴ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » بین المللی » نامه شدیداللحن ترامپ به پلوسی!

نامه شدیداللحن ترامپ به پلوسی!

ترامپ نمایه

رئیس‌جمهور آمریکا در نامه‌ای شدیداللحن به رئیس مجلس نمایندگان آمریکا دموکرات‌ها را به دلیل تلاش برای پیشبرد استیضاح، به سوء استفاده از اختیارات خود و تضعیف دموکراسی آمریکا متهم کرده است.

به گزارش مشرق، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه در نامه‌ای شدیداللحن به «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، دموکرات‌ها را به تضعیف دموکراسی آمریکا از طریق تلاش برای استیضاح رئیس‌جمهور متهم کرده است.

بیشتر بخوانید:

ترامپ: دندان‌های پلوسی از دهانش افتاد!

وی در خط به خط این نامه پنج صفحه‌ای به شدت از دموکرات‌ها به دلیل اصرار برای استیضاح او انتقاد کرده و مدعی شده است که دموکرات‌ها در حال سوء استفاده از اختیارات خود هستند و استیضاح هم اهدافی حزبی را دنبال می‌کند.

در مقدمه این نامه آمده است: «این نامه را برای ابراز شدیدترین و محکم‌ترین اعتراض خودم به جنگ حزبی استیضاح که از سوی دموکرات‌های مجلس نمایندگان دنبال شده، می‌نویسم. این استیضاح، سوء استفاده‌ای بی‌سابقه و غیرقانونی از قدرت توسط قانونگذاران دموکرات است که در طول نزدیک به دو و نیم قرن تاریخ قانونگذاری آمریکا، نظیر نداشته است.»

ترامپ در این نامه همچنین دموکرات‌ها را به زیر پا گذاشتن سوگند نمایندگی متهم کرده و مدعی شده است که اتهاماتی که در پرونده استیضاح او مطرح شده، ذیل قانون اساسی آمریکا دلیلی برای استیضاح یک رئیس‌جمهور به شمار نمی‌آید.

او که به تلاش برای سوء استفاده از اختیاراتش برای بدنام کردن رقیب انتخاباتی‌اش متهم شده، در این نامه ادعا کرده که هم در تماس با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین و هم در گفت‌وگو با سران دیگر کشورها همواره منافع ملی آمریکا را در اولویت قرار داده است.

وی در ادامه به تلاش برای تبرئه خود از اتهامات پرداخته و نهایتا نوشته است: «برای ارتقاء وضعیت زندگی شهروندان آمریکایی کارهای بسیار زیادی باقی مانده که باید انجام شود. اکنون زمان آن است که شما و دیگر دموکرات‌های به شدت حزب‌زده در کنگره، فورا این فانتزی استیضاح را پایان داده و به کار کردن برای مردم آمریکا بازگردید. هرچند که بعید می‌دانم چنین کاری کنید، اما این نامه را برای تاریخ نوشته‌ام تا دیدگاهم به شکلی دائمی و پاک‌ناشدنی، ثبت شود. یکصد سال بعد، زمانی که مردم به اوضاع این روزها نگاه می‌کنند، می‌خواهم این را بدانند و از این درس بگیرند، تا این دیگر بر سر هیچ رئیس‌جمهور دیگری نیاید.»

نامه ترامپ در شرایطی منتشر شده که مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریتی دموکرات دارد قرار است فردا شب استیضاح ترامپ را به رأی بگذارد. در صورت رأی آوردن این لایحه، پرونده استیضاح به سنا، یعنی جایی که اکثریتی جمهوری‌خواه دارد، ارجاع می‌شود.

منبع: فارس