یکشنبه , ۳۱ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » چند شرور، قهوه‌خانه‌ای در تهران را به رگبار بستند+عکس/ تیراندازی در افسریه با یک کشته و دو زخمی/

چند شرور، قهوه‌خانه‌ای در تهران را به رگبار بستند+عکس/ تیراندازی در افسریه با یک کشته و دو زخمی/

در این حادثه که با ‎تیراندازی به قهوه خانه آغاز شد، یک جوان هدف ‎گلوله قرار گرفت که از ناحیه پهلو زخمی شد، تیر بی هدف دیگری به پای یک کودک هفت ساله، تیر دیگری نیز به عابر دیگری اصابت کرد. ‏علاوه بر این، صدای حدود سیزده ‎تیرهوایی که شنیده شد. مهاجمان همچنین تعدادی نارنجک هم در خیابان انداختند و با قمه شیشه‌های خودروهای پارک شده را شکستند…

برخی منابع خبری مدعی شدند: لحظاتی پیش، چند جوان مسلح به کلاش و قمه به بلوار ‎خاتم الانبیای تهران ریخته و خیابان را به ‎رگبار بستند. در این حادثه چند تیرهوایی شلیک شد و چند تیر که کورکورانه شلیک شده، به مغازه‌ها و عابران پیاده در محل درگیری اصابت کرده است.

‏به گزارش «تابناک»؛ در این حادثه که با ‎تیراندازی به قهوه خانه آغاز شد، یک جوان هدف ‎گلوله قرار گرفت که از ناحیه پهلو زخمی شد. تیر بی هدف دیگری به پای یک کودک هفت ساله و یک تیر به صورت عابری وسط خیابان و تیر دیگری نیز به یک عابر دیگر اصابت کرده است.

شلیک سیزده تیرهوایی و شکستن شیشه چند اتومبیل

‏علاوه بر صدای حدود سیزده تیرهوایی که شنیده شد، تعدادی نارنجک هم توسط اشرار در خیابان انداخته شده و آن‌ها با قمه شیشه‌های خودرو‌های پارک شده را نیز شکسته اند. ‏هنوز علت این حمله مسلحانه مشخص نیست و با حضور پلیس دو آمبولانس مجروحان این حادثه را به بیمارستان منتقل کرده اند.

‏دقایقی پیش، سومین آمبولانس ‎اورژانس هم در محل حاضر شد و علاوه بر پلیس‌های قبلی پنج خودرو دیگر ‎پلیس نیز به منطقه اعزام شدند؛ اما از ابتدای حادثه تجمع مردم به حدی زیاد بود که مانع دسترسی سریع به مصدومان شده است.

‏محل حادثه از سوی ماموران پلیس آگاهی تحت کنترل و اکیپ بررسی صحنه جرم نیز در محل حاضر است.

چند شرور قهوه‌خانه‌ای در تهران را به رگبار بستند+عکس/ تیراندازی در افسریه با یک کشته و دو زخمی/ حادثه تروریستی نبود و پلیس به‌دنبال اشرار است

گزارش اولیه یک منبع آگاه از تیراندازی در افسریه

آن طور که برخی رسانه ها نوشته اند، یک منبع آگاه در ناجا پیرامون این حادثه گفته است: ساعتی قبل، چند نفر مسلح با به همراه داشتن اسلحه کلاش و قمه در بلوار ‎خاتم الانبیای تهران ورود کرده و خیابان را به ‎رگبار بستند. در این حادثه چندین تیرهوایی شلیک و مهاجمان چند تیر بی هدف هم به مغازه ها و عابران شلیک کردند.

در این حادثه که با ‎تیراندازی به یک قهوه خانه آغاز شد تیرهایی از طرف مهاجمان به یک کودک و سه عابر اصابت کرد. تاکنون علت این حمله مسلحانه مشخص نیست و پلیس در صحنه حضور دارد.

پلیس به دنبال اشرار

یک‌ منبع آگاه در ناجا از حمله تعدادی شرور به یک قهوه خانه در خیابان خاتم الانبیا خبر داد و گفت: ساعتی قبل چند نفر به صورت مسلح و با اسلحه کلاش و قمه در بلوار ‎خاتم الانبیای تهران ورود کرده و خیابان را به ‎رگبار بستند.

به گفته منبع آگاه در ناجا، ماموران پلیس در صحنه حضور دارند و به زودی افراد مسلح و مهاجم را شناسایی و دستگیر خواهند کرد و مراتب به اطلاع هموطنان اعلام خواهد شد.

در این حادثه یک مرد ۳۵ که راننده اسنپ بود، کشته و دو تن از جمله یک پسر دوازده ساله مصدوم شدند.

تیراندازی که منجر به یک کشته و دو زخمی شد

آخرین خبر حاکی از آن است که به دنبال تیراندازی در افسریه تهران، یک تن کشته و دو تن مصدوم شدند. پیگیری‌ها حاکی از آن است که حادثه تروریستی نبوده و به دنبال یک اختلاف قبلی رخ داده است.

جزئیات نزاعی که به درگیری مسلحانه ختم شد؛ پلیس: اشرار شناسایی شدند

در همین خصوص، جانشین رئیس پلیس تهران بزرگ، از شناسایی اشرار خیابان خاتم الانبیا خبر داد و توضیحات تکمیلی را ارائه کرد.

سردار هداوند سه تن از اراذل و اوباش به دلیل درگیری با یکدیگر در قهوه خانه‌ای شروع به جدل کردند و این درگیری به داخل خیابان و خارج از قهوه خانه کشیده شد.

وی گفت: متاسفانه یک راننده اسنپ به دلیل اصابت گلوله فوت کرد و دو فرد دیگر نیز در پی ‌اصابت گلوله مهاجمان مصدوم و روانه بیمارستان شدند.

سردار هداوند گفت: ماموران پلیس آگاهی و پیشگیری در صحنه حضور دارند و با توجه به بررسی موضوع به سرنخ‌هایی رسیده‌اند و اشرار شناسایی شدند و به زودی دستگیر خواهند شد.

جانشین رئیس پلیس تهران بزرگ گفت: چهار نفر با پرشیا سفید بدون پلاک و با صورت پوشیده و برابر اظهارات شهروندان با سلاح کلاش و دو کلت و یک شمشیر مقابل قهوه خانه خیابان خاتم الانبیا، اقدام به تیراندازی با کلاش کرده که دو عابر تیرخورده و یک نفر داخل پراید که فوت کرده است.

وی خاطر نشان کرد: حدود هفت خودرو و شیشه قهوه خانه تخریب شده که رئیس کلانتری و سرکلانتر و عوامل پایگاه اطلاعات و آگاهی سریع مراجعه و پس ازبررسی هویت دو تن از اشرار شناسایی و علت حادثه احتمالا اختلاف با مالک قهوه خانه بوده که ابلاغ با رعایت همه جوانب در خصوص دستگیری و پلمپ قهوه خانه اقدام شود.