جمعه , ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » سردار اشتری: دستگیری اغتشاشگران دردستور کار است /

سردار اشتری: دستگیری اغتشاشگران دردستور کار است /

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: شناسایی و دستگیری اغتشاشگران و اخلالگران حوادث اخیر در دستور کار پلیس است.

سردار حسین اشتری روز سه شنبه در دیدار با ساکنان شهرک طالقانی شهرستان ماهشهر با اشاره به اغتشاشات اخیر، حفظ نظم و امنیت کشور را از ماموریت‌های مهم این نیرو، بیان کرد و افزود: در بازدیدی که از شهرک طالقانی و مناطق مختلف این منطقه شد وضعیت عادی در جریان است و مردم مشغول فعالیت روزانه خود هستند.

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا ، وی با بیان اینکه در چند روز گذشته گروهی از اشرار به حقوق مردم و اموال دولتی تعدی و خسارات وارد کردند، ادامه داد: با حضور به موقع مردم که جا دارد از شعور و فهم آنان که همیشه سر بزنگاه، حساب خود را از کسانی که به دنبال ایجاد اغتشاش و ناامنی هستند، جدا می‌کنند، تشکر کنم.

فرمانده ناجا گفت: با حضور مردم، ماموران انتظامی و امنیتی وضعیت ماهشهر به حالت عادی خود بازگشته است.

وی افزود: همچنین با تلاش پلیس، تعدادی از اشرار شناسایی و دستگیر شدند و تعدادی نیز در شرف دستگیری هستند و به سزای اعمالشان خواهند رسید.

سردار اشتری با تقدیر از همکاری مردم که اطلاعات مفیدی در خصوص افراد آشوبگر به نیروی انتظامی دادند، گفت: امید است این امنیت و ثبات آرامش که در سایر نقاط کشور برقرار است، روز به روز افزایش پیدا کرده و بتوانیم خدمتگزار خوبی برای مردم باشیم.

وی به قدردانی مردم از نیروی انتظامی در برخورد با اشرار و اغتشاشگران اشاره و بیان کرد: پلیس در همه صحنه‌ها در کنار مردم بوده و اعتماد آن‌ها به ما مایه افتخار است، امید است مردم عزیزمان بتوانند زندگی خود را با آرامش، سلامتی و امنیت کامل دنبال کنند.

فرمانده ناجا با اعلام اینکه صیانت از جان، مال، ناموس مردم از وظایف پلیس است، افزود: با کسانی که بخواهند امنیت و آرامش حاکم بر جامعه را دچار اخلال کرده و یا به حقوق مردم تعدی کنند، قاطعانه برخورد می‌کنیم.

در جریان اغتشاشات اخیر که به بهانه افزایش قیمت بنزین صورت گرفت افراد آشوبگر و معاند در شهرستان ماهشهر در جنوب خوزستان در آمد و شد کارکنان پتروشیمی‌های منطقه اختلال ایجاد کرده و تریلر‌های حامل کالا‌های مورد نیاز مردم را از بندرامام خمینی (ره) از توابع این شهرستان به رگبار بستند که با حضور به موقع ماموران، از اقدامات خرابکارانه آن‌ها جلوگیری شد.

در جریان این اغتشاشات ۲ مامور انتظامی و سپاه پاسداران برای دفاع از امنیت مردم جان خود را فدا کردند.