یکشنبه , ۹ مهر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در بریتانیا، از شکایت حکومت ایران از شبکه‌های تلویزیونی «BBC فارسی، ایران اینترنشنال و من‌و‌تو» خبر داد.

حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در بریتانیا، از شکایت حکومت ایران از شبکه‌های تلویزیونی «BBC فارسی، ایران اینترنشنال و من‌و‌تو» خبر داد.

شکایت سفیر ایران در لندن از چند رسانه فارسی‌زبان به دلیل پوشش اعتراضات

حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در بریتانیا، از شکایت حکومت ایران از شبکه‌های تلویزیونی «BBC فارسی، ایران اینترنشنال و من‌و‌تو» خبر داد.

به گزارش بی بی سی فارسی این سه شبکه فارسی‌زبان در طول هفته گذشته همچون دیگر رسانه‌های خبری فارسی و غیرفارسی اعتراض‌های مردم ایران را پوشش دادند.بعیدی‌نژاد در توییتی که روز جمعه، اول آذر، منتشر کرده، این شبکه‌های تلویزیونی را به «تحریف مغرضانه» و «دعوت به خشونت گسترده علیه نهادهای مدنی» متهم کرده است.

اما او در پیام خود از «دعوت به خشونت» توسط این رسانه‌ها نمونه‌ای ارائه نکرده است.

به گفته سفیر ایران در بریتانیا، شکایت رسمی ایران به آفکام،‌ نهاد ناظر بر عملکرد رسانه‌ها در بریتانیا، ارسال شده است.

ادعای شکایت آقای بعیدی‌نژاد از بی‌بی‌سی فارسی در حالی مطرح می‌شود که، بر اساس آن چه در وب‌سایت آفکام آمده،‌ این نهاد اصولا به مسائل مربوط به سرویس جهانی بی‌بی‌سی ورود نمی‌کند.

آقای بعیدی‌نژاد مهرماه سال گذشته نیز خبر داد که جمهوری اسلامی از تلویزیون فارسی‌زبان «ایران اینترنشنال» به «آفکام» شکایت کرده است.

او علت شکایت ایران را مصاحبه این شبکه با سخنگوی گروهی موسوم به «جنبش عربی آزادی‌بخش الاحواز» عنوان کرده بود که به گفته وی، یک «گروه تروریستی» است.

با این حال، فروردین امسال آفکام شکایت سفارت ایران در این کشور از شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال را وارد ندانست و اعلام کرد که این شبکه از قوانین رسانه‌ها در بریتانیا تخطی نکرده است.