چهارشنبه , ۱۲ مهر ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » ربیعی: اینترنت با رعایت ملاحظاتی وصل می‌شود !سخنگوی دولت تصمیم درباره اتصال اینترنت را برعهده شورای عالی امنیت ملی خواند.

ربیعی: اینترنت با رعایت ملاحظاتی وصل می‌شود !سخنگوی دولت تصمیم درباره اتصال اینترنت را برعهده شورای عالی امنیت ملی خواند.

سخنگوی دولت تصمیم درباره اتصال اینترنت را برعهده شورای عالی امنیت ملی خواند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای علی ربیعی در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران، تصمیم درباره اتصال اینترنت را برعهده شورای عالی امنیت ملی خواند و گفت: ملاحظاتی وجود دارد که با رعایت آن‌ها اتصال اینترنت در استان‌ها به زودی آغاز می‌شود.

سخنگوی دولت، موضوع وصل اینترنت را یکی از محور‌های نشست امروز هیئت وزیران خواند و افزود: همه ما می‌پذیریم که گاهی ناچاریم هزینه سوء استفاده از فناوری را بپردازیم که البته قطع اینترنت مقطعی است، اما امنیت برای ما بسیار مهم‌تر بود، اتصال اینترنت به زودی در استان‌ها و با رعایت ملاحظاتی آغاز خواهد شد و نگرانی شاغلان در اینترنت برطرف می‌شود.

وی به ارایه گزارشی درباره شبکه ملی اطلاعات در نشست امروز هیئت دولت اشاره کرد و گفت: از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تلاش‌های خوبی که دراین مدت انجام داده بودند سپاسگزاری شد.

آقای ربیعی با اشاره به انتقادات در گذشته به عملکرد شبکه ملی اطلاعات، افزود: برخی می‌گفتند دولت کاری در شبکه ملی اطلاعات نکرده است، اما امروز مشخص شد که بخش اعظمی از فعالیت‌های اقتصادی کشور روی این شبکه استوار شده است لذا تداوم و تقویت این شبکه ملی اطلاعات نیز در نشست امروز مورد تاکید قرار گرفت.

اظهارات ربیعی درباره اغتشاشات و اعتراضات مدنی
من در نشست سخنگویی گفتم پدیده اغتشاشات بیش از دو روز دوام نخواهد داشت. احساس کردم مرزبندی میان اعتراض مدنی و خشونت ضد مردمی تعمیق شده است.
 			 				 					اظهارات ربیعی درباره اغتشاشات و اعتراضات مدنی 				 			 		علی ربیعی ‏دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری و سخنگوی دولت گفت: هدف طرح حمایت معیشتی با مدیریت مصرف سوخت، نه جبران کسری بودجه‌ دولت، که جبران کسریِ حمایت از معیشت مردم، به ویژه اقشار کمتربرخوردار است.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، ربیعی بامداد چهارشنبه افزود: من در نشست سخنگویی گفتم پدیده اغتشاشات بیش از دو روز دوام نخواهد داشت. احساس کردم مرزبندی میان اعتراض مدنی و خشونت ضد مردمی تعمیق شده است.

وی با تاکید بر اینکه جفای خشونت‌ها و اغتشاش‌های خیابانی این است که صدای اعتراض مدنی را به حاشیه می‌برد، گفت: این حاشیه‌رانی، خواست بدخواهان ایران و تروریست‌ها است.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری اظهار داشت: دوگانه اعتراض یا اغتشاش، دوگانه گفت‌وگوی اجتماعی یا خشونت است‌ اولی سبب پویش و دومی عامل فرسایش است. نخبگان، انجمن‌های علمی و احزاب می‌توانند پیشرو گفت‌وگو باشند. دست همه اهل گفت‌وگو را می‌فشاریم.

سخنگوی دولت گفت:‌ حدود ۶۰ درصد خانوارهای ایران خودرو شخصی ندارند و مصرف بخش بزرگی از خودروداران روستایی و شهرهای کوچک هم زیر ۶۰ لیتر در ماه است. این طرح به نفع هر دو این ‌گروه‌ بزرگ است که اکثر شهروندان ایرانند. هموطنان‌مان به خصوص این دو گروه، به مرور زمان، آثار مثبت آن را خواهند دید.