جمعه , ۷ بهمن ۱۴۰۱
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » دیروز گفتند همه چیز آرام شده: امروز اعتراف به ادامه خشم و خروش مردم دارند! ننگ بر دروغگویان نظام!

دیروز گفتند همه چیز آرام شده: امروز اعتراف به ادامه خشم و خروش مردم دارند! ننگ بر دروغگویان نظام!

دیروز گفتند همه چیز آرام شده: امروز اعتراف به ادامه خشم و خروش مردم دارند! ننگ بر دروغگویان نظام!

به اعتراف ناگزیر سایت پروپاگانداچی موسوم به مشرق نیوز:

اغتشاش/خوزستان

بررسی رفتار میدانی آشوبگران در چندین شهر حکایت از آن دارد که مدل رفتاری این افراد در اعتراضات اخیر نسبت به حوادث قبلی تغییرات عمده‌ای داشته است و «هسته های خشونت» آرایش سه لایه گرفتند.

به گزارش مشرق، بررسی های یک نهاد امنیتی نشان می دهد در اغتشاشات اخیر، افراد آموزش دیده در گروه‌های ۵ تا ۷ نفره سازماندهی شده اند و بر خلاف اغتشاشات سال ۹۶ که زنان هدایت این گروهها را بر عهده داشتند، این بار مردانی که اکثرا قوای جسمانی بالایی دارند در این «هسته های خشونت» نقش آفرینی می کنند.

ببینید:

عکس/ راهپیمایی مردم زنجان علیه اغتشاش‌گران

فیلم/ آرامش در خیابان زند شیراز

موارد کشف شده از این افراد نشان می دهد «هسته خشونت» در لایه اول به نارنجک دست ساز، ژل های آتش زا، ابزار شکستن قفل و سلاح سرد مجهز هستند که توسط یک یا چند موتور سوارمسلح با سلاح گرم درلایه دوم پشتیبانی می شوند.

همچنین در لایه سوم زنان جوانی وظیفه تهییج مردم حاضر در میدان به ویژه جوانان را بر عهده دارند که با هدف تحریک عواطف، آنها را برای پیوستن به اقدامات خرابکارانه تشویق می کنند.

یکی از نکات قابل توجه، سرعت بسیار بالای گروه‌های تخریبی است که در کوتاهترین زمان ممکن با استفاده از ابزارهای همراه خود در محل مورد نظر وارد شده، اقدام به تخریب و آتش زدن کرده و پس از آن به طرز ماهرانه‌ای خود را از بدنه معترضان و عابران جدا کرده و محل را ترک می‌کنند.

براساس اعلام نهادهای امنیتی، افراد «هسته خشونت» از لباس‌ها و نشانه های مشخصی استفاده می‌کنند تا یکدیگر را در زمان ماموریت راحت تر بشناسند.

منبع: فارس