دوشنبه , ۲۵ تیر ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » بسیجیها و پاسداران ضد اسلام به سوزاندن قرآن روی آورده اند!

بسیجیها و پاسداران ضد اسلام به سوزاندن قرآن روی آورده اند!

دیروز گفتند همه چیز آرام شده: امروز اعتراف به ادامه خشم و خروش مردم دارند! ننگ بر دروغگویان نظام!

به اعتراف ناگزیر سایت پروپاگانداچی موسوم به مشرق نیوز:

اغتشاش

با تداوم سلب آسایش عمومی که از جمعه آغاز شد، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رسما اعلام کرد با هرگونه ادامه اغتشاش، برخورد قاطع و انقلابی خواهد کرد. این، پایانی بر ۳ روز آشوب بود.

به گزارش مشرق؛ با تصمیم دولت، بنزین از بامداد جمعه ۲۴ آبان ماه بار دیگر سهمیه‌بندی و قیمت‌های جدید آن نیز اعلام شد. با وجود اعلام ناگهانی آغاز سهمیه‌بندی، با گذشت ۲۴ ساعت از اجرا، عرضه بنزین در جایگاههای سراسر کشور بصورت عادی ادامه دارد و با برداشتن محدودیت کارت‌ جایگاه‌داران، مشکلی از بابت توزیع بنزین برای افرادی که تا کنون موفق به دریافت کارت سوخت خود نشده‌اند، وجود ندارد. اما همزمان، اعتراضات محدودی هم در برخی نقاط کشور به این اقدام شکل گرفته است.

روز جمعه، تحرکات و اعتراضات محدودی در برخی شهرها گزارش شد که با حضور نیروهای انتظامی و البته عدم استقبال عموم مردم، رو به سردی گذاشت و خاتمه یافت.

گزارشی از وضعیت روز جمعه را اینجا بخوانید:

وضعیت عادی عرضه بنزین در سراسر کشور/ داغ شدن بازار شایعات و عدم استقبال مردم از معدود تحرکات اعتراضی +عکس

روز شنبه هم در چند شهر کشور اعتراض به گران‌شدن بنزین از اولین ساعات صبح آغاز شد. این تجمعات محدود البته با بارش برف و باران و ترافیک در معابر همراه شده و تاثیر بیشتری بر جریان رفت و آمد شهروندان گذاشت. گرچه، اعتراضات مردم در بسیاری از نقاط کشور آرام  و در قالب تجمعات ۱۰۰ یا ۲۰۰ نفره گزارش‌ شده است، اما سوء استفاده از این اعتراضات و کشاندن آن به معابر اصلی و بزرگراهها، باعث معطلی مردم و ترافیک سنگین شد.

گزارشی از وضعیت روز شنبه را اینجا بخوانید:

اعتراضات پراکنده در چند نقطه کشور/ تخلیه مشکوک کامیون سنگ در اتوبان امام علی تهران/ بازداشت عناصر مسلح وابسته به گروهک نفاق

با مدارای نیروهای انتظامی و امنیتی در دو روز اول و سوء استفاده افراد فرصت طلب و وابسته به گروهک‌های برانداز، نیروی انتظامی و دیگر نهادهای امنیتی نسبت به ادامه آشوب و تعرض به جان و اموال مردم، هشدار جدی دادند. وزیر کشور، دادستان کل کشور، فرمانده نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و … از جمله شخصیت‌ها و نهادهایی بودند که اعلام کردند از این پس با هرگونه اخلال در نظم و آشوب برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.

رهبر انقلاب نیز در درس خارج فقه با اشاره به ضرورت حفظ امنیت کشور، از مردم معترض خواستند از عناصر اخلال‌گر و به تعبیر ایشان «اشرار» فاصله بگیرند.

در سومین روز، فراخوان نیروهای ضدایرانی و آشوبگر در اکثر نقاط کشور با بی‌توجهی مردم مواجه شد. در حالی که روز قبل از آن از ساعات اولیه روز اعتراضات در برخی شهرها آغاز شده بود، اما روز یکشنبه یکی از آرام‌ترین روزهای پایتخت بود.

گزارش اتفاقات روز دوشنبه را اینجا بخوانید:

آرامش نسبی پس از یک شب پر تنش/ مردم از اشرار فاصله گرفتند/ آرامش کامل در تهران؛ فروکش‌کردن اعتراضات در شهرهای دیگر/ شهادت مظلومانه یک بسیجی +عکس

چهارمین روز پس از اعلام سهمیه‌بندی بنزین و آغاز اعتراضات را باید روز پایان آشوب‌ها نامید. مجموعه «اشرار» ضدایرانی (از منافقین و سلطنت‌طلب تا گروههای تبهکار مسلح) بیش از ۳ روز نتوانستند اقدامات ایذایی و ناجوانمردانه خود را ادامه دهند. با خالی شدن خیابان از مردم در همان روز اول، گروههای خشن و اوباش مسلح به انواع سلاح‌های گرم و سرد، عصبانیت خود از عدم همراهی مردم را با حمله به اماکن عمومی، ساختمان‌های اداری، فروشگاهها و منازل مردم، خودروهای شخصی نشان دادند. این گروهها عملا هرآنچه در مسیرشان بود، به آتش می‌کشیدند و نابود می کردند.

با تداوم سلب آسایش عمومی که از جمعه گذشته آغاز شد، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی اطلاعیه‌ای، ‌ رسما اعلام کرد با هرگونه ادامه اغتشاش، برخورد قاطع و انقلابی خواهد کرد. این، پایانی بر ۳ روز ناامنی و سلب آرامش مردم بود. شب گذشته، تقریبا مردم تمام مناطق کشور، شاهد آرامش کامل بودند.

بیانیه سپاه:

سپاه با ادامه هرگونه ناامنی و اقدامات مخل آرامش و آسایش مردم برخورد قاطعانه و انقلابی خواهد کرد

در ادامه آخرین اخبار مربوط به روز چهارم آمده است:

واکنش‌های بین المللی به اتفاقات ایران

اتحادیه اروپا در واکنش مداخله‌آمیز به اغتشاشات در ایران خواستار خویشتنداری حداکثری نیروهای امنیتی در برابر اغتشاش‌گران شده است.

دولت آلمان هم روز دوشنبه در اقدامی مداخله جویانه از اغتشاشات و ناآرامی‌ها در ایران حمایت کرد و از ایران خواست به خواسته‌های قانونی معترضان احترام بگذارد.

دولت روسیه در اولین واکنش رسمی به اغتشاشات و ناآرامی‌های اخیر در ایران، بر احتمال دست داشتن نیروهای خارجی در این حوادث تأکید کرده است.

رئیس قوه قضاییه: اغتشاش مجازات سختی به دنبال خواهد داشت

حجت الاسلام رئیسی، رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه صف مردم از صف اشرار و اخلالگران در امنیت جدا است، تصریح کرد: تخریب اموال عمومی و خصوصی، آتش زدن بانک‌ها و اماکن مختلف، آسیب رساندن به آرامش روانی مردم و لرزاندن دل زنان و کودکان با هر نیت و هدفی، مجازات سختی را به دنبال خواهد داشت.

استاندار تهران: ‌آشوبگران ‌در اغتشاشات غرب تهران بومی نبودند

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران گفت:  در شرق و جنوب شرق استان تهران اوضاع آرام بود و تنها در شهرستان‌های غرب استان مشکلاتی به وجود آمد که البته از افراد بومی نبودند و اکنون اوضاع کاملا تحت کنترل است و به این افراد اخطارهایی داده شده تا شهر را ترک کنند.

اعتراف لیدرهای اغتشاشات به آموزش در خارج از کشور

در پی تجمعات چند روز گذشته استان البرز، به  همت سربازان گمنام امام زمان(عج) در سپاه ۱۵۰ نفر از لیدرهای مخل امنیت در این استان شناسایی و بازداشت شدند.

براساس اعترافات دستگیرشدگان این افراد توسط افراد آموزش دیده در داخل و خارج از کشور اجیر شده و با دریافت مبالغی اقدام به آتش زدن مراکز دولتی و عمومی کرده‌اند.

نقش‌آفرینی زنان جوان در هدایت اغتشاشات

بررسی های یک نهاد امنیتی نشان می دهد در اغتشاشات اخیر، افراد آموزش دیده در گروه‌های ۵ تا ۷ نفره سازماندهی شده اند و بر خلاف اغتشاشات سال ۹۶ که زنان هدایت این گروهها را بر عهده داشتند، این بار مردانی که اکثرا قوای جسمانی بالایی دارند در این «هسته های خشونت» نقش آفرینی می کنند.

موارد کشف شده از این افراد نشان می دهد «هسته خشونت» در لایه اول به نارنجک دست ساز، ژل های آتش زا، ابزار شکستن قفل و سلاح سرد مجهز هستند که توسط یک یا چند موتور سوارمسلح با سلاح گرم درلایه دوم پشتیبانی می شوند.

بنابر گزارش فارس، در لایه سوم زنان جوانی وظیفه تهییج مردم حاضر در میدان به ویژه جوانان را بر عهده دارند که با هدف تحریک عواطف، آنها را برای پیوستن به اقدامات خرابکارانه تشویق می کنند.

 دستگیری چند گروه وابسته به منافقین

به گفته جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، آقای شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در نشست غیرعلنی مجلس اعلام کرده است که منافقین در اعتراضات اخیر دست داشته و فعال بودند. این افراد توسط سازمان‌های اطلاعاتی همچون وزارت اطلاعات و سپاه شناسایی شده‌اند که به سراغ آنها رفته و خواهند رفت.

آتش زدن قرآن توسط اغتشاشگران

تعدادی از آشوبگران شامگاه یکشنبه به مصلی شهرقدس حمله کرده و این مکان را به آتش کشیدند. در این اقدام موهن اغتشاشکران قرآن های موجود در مصلی نماز جمعه شهرقدس را به آتش کشیدند. این اتفاق در شهر کازرون نیز رخ داده است و مشخص شده است پس از برنامه حمله به حوزه‌های علمیه و کتابخانه‌ها، به آتش کشیدن قرآن برای تحریک و جریحه‌دار کردن مردم نیز از جمله دستورکارهای اغتشاشگران در فتنه ۹۸ بوده است.

زنجان/ این بار مردم برای مقابله با اشرار به خیابان آمدند

روز گذشته، مردم زنجان علی‌رغم سرمای هوا و بارش برف، در محکومیت اقدامات هنجارشکنانه اغتشاشگران به صورت خودجوش راهپیمایی کردند.

شهریار، رباط کریم و ملارد/ به شهادت رساندن کارمند شهرداری

عده ای آشوبگر در ملارد اقدام به ترور یکی از کارمندان شهرداری ملارد که سعی در جلوگیری از آسیب رساندن به اموال عمومی داشت، کردند. ملارد در غرب استان تهران از جمله مراکز تجمع «اشرار» و تبهکاران طی روزهای اخیر بود که خسارات مالی بسیاری برجای گذاشتند.

ببینید:

عکس/ اغتشاشات اشرار در شهریار و استان البرز

در درگیری‌های غرب استان تهران دستکم سه بسیجی به شهادت‌ رسیده‌اند که ۲ تن از آنان در ملارد و یک بسیجی هم در منطقه بهارستان به شهادت رسید.

شب گذشته و با وعده قاطع سپاه پاسداران، ملارد نیز شب آرامی را پشت سر گذاشت.

شهریار و رباط کریم نیز که در روزهای گذشته شاهد درگیری‌های شدید و تخریب گسترده اموال عمومی بود، شب گذشته و پس از اولتیماتوم سپاه پاسداران به اشرار، شب آرامی را سپری کرد و مساله امنیتی خاصی در این مناطق رخ نداد.

طی دو روز گذشته، دست کم ۳۴ نفر از لیدرهای آشوب در رباط‌کریم نیز توسط دستگاه‌های امنیتی شناسایی و دستگیر شدند. همچنین ۸۰ لیدر اغتشاش در شهریار نیز بازداشت‌ شده‌اند که عمدتا غیربومی هستند.

نقشه ترافیکی شب گذشته تهران

بومهن، رودهن و پردیس/ آرامش استان تهران از غرب تا شرق

با بازداشت ۳۰ لیدر میدانی آشوب در منطقه بومهن و پردیس، آشوب‌ها در این منطقه نیز فروکش کرد و زندگی مردم شرق استان تهران نیز به روال عادی بازگشت. طی روزهای گذشته در این منطقه نیز خساراتی به اماکن عمومی،‌بانک‌ها و ساختمان‌های اداری وارد شده بود.

ماهشهر/ شهادت یک مأمور نیروی انتظامی

یک مأمور نیروی انتظامی در اغتشاشات روزهای اخیر ماهشهر به شهادت رسید. این مامور در شهرک چمران شهرستان ماهشهر به شهادت رسید. دو مامور انتظامی دیگر نیز در درگیری‌های ماهشهر مجروح شدند.

با حضور نیروهای امنیتی و بسیج، آرامش در ماهشهر نیز از شب گذشته برقرار شد.

تهران/ تجمع دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به اغتشاش

عصر روز گذشته، دانشجویان دانشگاه تهران به منظور حمایت از مردم و اعلام برائت از آشوبگران، در پردیس مرکزی دانشگاه تهران تجمع کردند.

البته شب گذشته تعدادی از دانشجویان دانشگاه تهران نیز با تجمع پشت درهای این دانشگاه، برای دقایقی شعارهای سیاسی تندی سر دادند که مردم توجه و همراهی با آن نداشنتند.

شیراز/ شناسایی و بازداشت دهها عامل اغتشاش

یک مقام آگاه در سازمان اطلاعات سپاه از شناسایی بیش از ۱۰۰ نفر از عناصر میدان دار در شرارت روزهای گذشته در شهر شیراز خبر داد و گفت در اولین گام نیمه شب یکشنبه سی نفر از این عناصر در منازل و مخفیگاه‌های خود دستگیر شدند.

شیراز از جمله کانون‌های اغتشاش در دو سه روز اخیر بود که بسیاری از عناصر مسلح و آموزش دیده، ضمن مسدود کردن خیابان‌های اصلی، ‌ با مردم و نیروهای انتظامی درگیر می‌شدند.

شیراز نیز همانند سایر نقاط کشور به شرایط عادی بازگشت و از امروز مدارس این شهر دایر شده است.

آیت الله لطف الله دژکام امام جمعه شیراز هشدار داده بود در صورتی که با اخلالگران آسایش مردم برخورد نشود، شخصا برای برخورد به میدان خواهد آمد.

آرامش در سایر شهر و استان‌های کشور

سایر شهرهای کشور از جمله استان‌های شمالی، گلستان، گیلان و مازندران و همچنین استان‌های کردستان و کرمانشاه، از روز یکشنبه پس از دو روز ناامنی پراکنده، جریان عادی زندگی بدون مساله امنیتی را تجربه می‌کنند و شب گذشته نیز هیچ مساله خاصی از این مناطق گزارش نشده است.

مردم استان اصفهان و شهرهای اطراف آن از جمله نجف آباد نیز شب گذشته را بدون مساله جدی امنیتی، پشت سر گذاشتند.

در استان البرز و شهر کرج نیز روز گذشته، با بی‌توجهی مردم و عدم حضور آنان در خیابان‌ها، به جز به آتش کشیدن چند سطل زباله و لاستیک، اتفاق دیگری رخ نداد.

به نظر می‌رسد اینبار نیز تدارک وسیع تبلیغاتی و عملیاتی ضدانقلاب، گروههای تبهکار و «اشرار» بیش از ۳ روز و آن هم جز حمله کور و بزدلانه به مردم، اموال عمومی و ساختمان‌های مسکونی، استمرار نیافت و با هوشیاری مردم و جداکردن اعتراضات به حق از اغتشاش و خرابکاری، فرصت سوء استفاده دوباره از مطالبات مردمی را از اشرار گرفت و یک فتنه ناکام دیگر به کارنامه‌شان اضافه کرد.