پنجشنبه , ۳ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » بین المللی » وقوع ۳ انفجار در مرکز بغداد ! انفجار در میدان تحریر بغداد با یک کشته و ۱۶ زخمی !

وقوع ۳ انفجار در مرکز بغداد ! انفجار در میدان تحریر بغداد با یک کشته و ۱۶ زخمی !

انفجار در میدان تحریر بغداد 3 کشته و ۱۶ زخمی !

سه انفجار شدید بطور پیاپی مرکز بغداد پایتخت عراق را لرزاند.

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا از منطقه باب الشرقی، دو انفجار شدید که به نظر می‌رسد ناشی از بمب صوتی است یکی در میدان طیران نزدیک میدان تحریر محل تجمع اعتراضات آمیز و مسالمت جویانه مردم بغداد و یکی دیگر نیز در فاصله کمی از آن در میدان خلانی محل تجمع و درگیری پراکنده برخی معترضان با نیرو‌های امنیتی شنیده شده است.

دقایقی بعد سومین صدای انفجار نیز در اطراف این منطقه شنیده شد.

هنوز مقامات رسمی در این خصوص اظهارنظر نکرده اند.

در شب‌های گذشته، برخی گروه‌های پراکنده همچنان در میدان خلانی با نیرو‌های امنیتی درگیر می‌شوند و بعضا با آتش زدن ساختمان‌ها سعی در به چالش کشیدن نیرو‌های امنیتی و یا انداختن دیوار‌های بلند سیمانی برای نزدیک شدن به پل سنک حد فاصل دو سوی رودخانه دجله و رسیدن به منطقه سبز می‌کنند.

امروز جمعه نیز دست کم دوباره این گروه‌ها تلاش کردند با انداختن دیوار‌های سیمانی به خط اول امنیتی پل سنک نزدیک شوند، اما با نیرو‌های امنیتی با شلیک گاز اشک آور یا گلوله‌های صوتی و دودزا آن‌ها را متفرق کردند.

منابع محلی همچنین از انفجار یک بمب صوتی دیگر نزدیک میدان الحبوبی مرکز شهر ناصریه در استان ذیقار چهارمین شهر پرجمعیت عراق و در ۳۷۰ کیلومتری جنوب شرق پایتخت این کشور و زخمی شدن ۱۱ نفر خبر داده اند.

مرکز اطلاع رسانی ستاد فرماندهی مشترک عراق اعلام کرد که انفجارهای جمعه شب در میدان تحریر 3 کشته و ۱۶ زخمی بجا گذاشت.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، این مرکز دقایقی پس از نیمه شب جمعه، در اطلاعیه ای اعلام کرد در اثر انفجار یک بمب محلی ساز که زیر یک خودرو نزدیک میدان تحریر کارگذاشته شده بود، یک غیرنظامی کشته و ۱۶ تن دیگر زخمی شدند.

در این اطلاعیه بدون ذکر جزییات بیشتر، از آغاز تحقیقات برای مشخص شدن علل و عوامل این حادثه سخن گفته شده است.

 انفجار در میدان تحریر بغداد با یک کشته و ۱۶ زخمی

پیش از این انفجار ،دو بمب صوتی نیز در اطراف همین محل، جایی که صدها تظاهرکننده در آن حضور دارند، منفجر شد که هنوز گزارشی در خصوص خسارات یا تلفات احتمالی ناشی از آن در دست نیست.

انفجار بمب در میدان تحریر، نخستین حادثه از نوع خود در جریان اعتراضات 40 روز اخیر در عراق است و برخی نگرانی ها در خصوص احتمال تلاش برخی جریان های داخلی یا خارجی برای افزایش ابعاد خشونت بار اعتراضات و ایجاد هرج و مرج در این کشور را دامن زده است.