پنجشنبه , ۳۰ شهریور ۱۴۰۲
صفحه اول » بین المللی » اتهام نتانیاهو به جهاد اسلامی فلسطین !

اتهام نتانیاهو به جهاد اسلامی فلسطین !

 			 				 					اتهام نیرنگ‌آمیز نتانیاهو به جهاد اسلامی فلسطین

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با شماری از اعضای «کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل» در غزه، جنبش جهاد اسلامی فلسطین را به «جنایت جنگی مضاعف» متهم کرد!

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از ایزرئیل نشنال نیوز، «بنیامین نتانیاهو»  روز چهارشنبه در دیدار با گروهی از اعضای «کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل» (موسوم به آیپک AIPAC) در غزه مدعی شد که جنبش جهاد اسلامی فلسطین مرتکب «جنایت جنگی مضاعف» شده و در غزه… غیرنظامیان را عامدانه هدف قرار می دهند. آنها شهرهای ما را هدف قرار می دهند. آنها تل آویو، اورشلیم (بیت المقدس) را مورد حمله قرار می دهند. این یک جنایت جنگی است. اکنون، آنها مرتکب دومین جنایت جنگی شده اند. آنها نه تنها غیرنظامیان را هدف قرار می دهند، بلکه در مناطق غیرنظامی پشت سر غیرنظامیان پنهان می شوند و بنابراین می دانند ما آنها را هدف قرار نمی دهیم زیرا سعی داریم از حمله به غیرنظامیان خودداری کنیم!بنابراین آنها در حال ارتکاب یک جنایت جنگی مضاعف هستند. آنها هم غیرنظامیان را هدف قرار می دهند و هم پشت سر غیرنظامیان پنهان می شوند و سعی دارند تا موقعیتی امن برای خود فراهم سازند».

نتانیاهو همچنین با اشاره به حکم دادگاه اتحادیه اروپا علیه محصولات اسرائیلی ساخته شده در کرانه باختری رود اردن یادآور شد در حالی که اتحادیه اروپا از پیوستن به تحریمها علیه ایران خودداری می کند، محدودیتهای اقتصادی- دیپلماتیک علیه اسرائیل وضع کرده است.

وی در ادامه از آمریکا و «مایک پمپئو» وزیر خارجه این کشور به خاطر موضع قدرتمند خودقدردانی کرد.