دوشنبه , ۵ مهر ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » ترامپ خواستار اتحاد جانسون و فاراژ در انتخابات شد /

ترامپ خواستار اتحاد جانسون و فاراژ در انتخابات شد /

رئیس جمهور آمریکا  از رهبر حزب محافظه کار و حزب برگزیت خواست در انتخابات انگلیس با یکدیگر متحد شوند.

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا  درباره تحولات انتخاباتی انگلیس اظهار نظر کرد و از «بوریس جانسون» رهبر حزب محافظه کار و «نایجل فاراژ» رهبر حزب برگزیت خواست با یکدیگر متحد شوند تا با تکمیل روند خروج لندن از اتحادیه اروپا باعث توسعه روابط تجاری میان دو کشور در دوران پس از برگزیت شوند.

به گزارش رویترز، ترامپ گفت: هم جانسون و هم فاراژ دوست من هستند، اما در حال حاضر جانسون فرد مناسبتری (برای نخست وزیری) است.

این درحالیست که فاراز روز یک شنبه گفته بود که برای انتخابات پارلمانی زودهنگام که قرار است ۱۲ سامبر برگزار شود نامزد نخواهد شد و تمرکزش را علیه توافق دولت انگلیس با اتحادیه اروپا ادامه خواهد داد.

انتخابات زودهنگام انگلیس پس از آن اعلام شد که توافق جانسون با بروکسل نیز در پارلمان انگلیس رای نیاورد و نخست وزیر این کشور مجبور به اعلام انتخابات زودهنگام شد.

پیش از این نیز توافق دولت «ترزا می» با بروکسل سه بار در پارلمان انگلیس رد شد که در نهایت استعفای وی را به دنبال داشت.

رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به این سوال که از چه کسی در انگلیس حمایت میکند افزود: «هر دوی آن‌ها را دوست دارم. اما الان فکر می‌کنم که جانسون فرد بهتری باشد. اما چیزی که من ترجیح می‌دهم این است که جانسون و فاراژ متحد شوند و فکر می‌کنم این امکانپذیر است.

دونالد ترامپ پیش از این نیز از احتمال به قدرت رسیدن «جرمی کوربین»، رهبر حزب کارگر انگلیس در انتخابات سراسری این کشور ابراز نگرانی کرده بود.

ترامپ تاکید کرده که کوربین گزینه بسیار بدی برای انگلیس است.