یکشنبه , ۴ مهر ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » گزارش وزارت خارجه آمریکا: تهدید تروریسم در کشورهای مختلف جهان !

گزارش وزارت خارجه آمریکا: تهدید تروریسم در کشورهای مختلف جهان !

در گزارش وزارت خارجه آمریکا به بازجویی از ده نفر افراد مظنون به ارتباط با سپاه قدس در آلمان و نیز عملیات پلیس فرانسه، آلمان و بلژیک برای خنثی کردن یک مورد بمب‌گذاری در یک تجمع اعتراضی اشاره شده است.

اخراج دو مقام ایرانی به اتهام دسیسه برای حمله تروریستی در آلبانی نیز جزء شواهد مطرح شده در این گزارش است.

وزارت خارجه آمریکا: خطر گسترش ایدئولوژی ‘حکومت اسلامی’ داعش وجود دارد

وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه تازه خود درباره تروریسم در جهان هشدار داده است که آفریقا به جبهه تازه ای در جنگ علیه گروه‌های تروریستی تبدیل شده است.

در این گزارش که روز جمعه منتشر شده به افزایش تروریسم با انگیزه‌های نژادی و قومی اشاره شده و آمده است که “سازمان‌های برتری‌طلب سفید و گروه های نژادپرست در نقاط مختلف جهان از “تروریسم جهادی” می‌آموزند و شیوه های آنها را برای جمع‌آوری حمایت مالی، انتقال پول و جذب نیرو به کار می‌گیرند.

در این گزارش با اشاره به جنگ با داعش در سوریه و بازپس گرفتن مناطق تحت کنترل این گروه آمده هنوز خطر گسترش ایدئولوژی مسموم “حکومت اسلامی” وجود دارد.

نویسندگان این گزارش معتقدند القاعده و گروه‌های وابسته به آن همچنان آمریکا، متحدان و شرکای این کشور را تهدید می‌کنند و این گروه بر آن است که به موازات شکست‌های داعش جای پای خود را در جریان تروریسم بین‌المللی محکم کند. بر اساس این گزارش این گروه همچنان به گسترش نیروهای خود و جمع آوری کمک مالی از طریق شبکه‌های اجتماعی ادامه می‌دهد و اعضای این شبکه در افغانستان پاکستان سوریه شبه جزیره عربستان، مغرب و شبه جزیره هند فعالند.

گزارش تازه وزارت خارجه آمریکا ایران را بزرگترین کشور حامی تروریسم خوانده و گفته این کشور سالانه نزدیک به یک میلیارد دلار برای حمایت از گروه های تروریستی و کسانی که به نیابت از او در منطقه می‌جنگند هزینه می‌کند. این گزارش حزب الله حماس و را در این میان برشمرده و ایران را متهم کرده در کنار این کار، عملیات تروریستی خود را در اروپا پیش برده است.