شنبه , ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » بسته ویژه خبری

بسته ویژه خبری

توصیه اینستاگرامی پسر آیت‌الله جنتی درباره منشور کوروش

علی جنتی به مناسبت روز کوروش نوشت: منشور کوروش نخستین سند افتخار آمیز و غرور آفرین حقوق بشر درجهان است اجازه ندهیم سلطنت طلبان و ملی گرایان و یهودیان آزادشده بابل او را مصادره کنند.علی جنتی وزیر اسبق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت ۸ آبان روز کوروش با انتشار عکسی از پاسارگاد و مقبره کوروش در صفحه اینستاگرامش نوشت: «فرهنگ و تمدن ایران باستان از کهن‌ترین تمدن‌های جهان است که شخصیت برجسته‌ای همچون کوروش کبیر را در دامان خود پرورانده است. منشور کوروش نخستین سند افتخار آمیز و غرور آفرین حقوق بشر درجهان است. این افتخار به نام ایران ثبت شده است. او را گرامی بداریم و به یاد داشته باشیم که کوروش متعلق به همه ایرانیان است و اجازه ندهیم سلطنت طلبان و ملی گرایان و یهودیان آزادشده بابل او را مصادره کنند.»

اسماعیل بخشی آزاد شد

اسماعیل بخشی، نماینده کارگران هفت تپه پس از نزدیک به یکسال حبس با سپردن وثیقه از زندان آزاد شد

نگرانی نماینده تهران از تکرار پلاسکویی دیگر

فاطمه ذوالقدر نماینده تهران با حضور در سازمان نقشه‌برداری کشور از نزدیک در جریان مطالعات و گزارشات این سازمان در زمینه فرونشست قرار گرفت و با تاکید بر فاجعه‌آمیز بودن این پدیده گفت: نباید بگذاریم فاجعه دیگری مثل پلاسکو رخ دهد و بعد به فکر چاره‌اندیشی برای آن باشیم. وی با ابراز نگرانی از حفاری‌های متعدد مترو با توجه به نرخ فرونشست در تهران، اظهار امیدواری کرد که کمیسیون عمران مجلس، بیش از پیش به این موضوع توجه نشان دهد و کمیته‌ای که در اینباره تشکیل داده را فعال کند.

حادثه در کارتینگ آزادی باعث تعطیلی این مجموعه شد!

سه‌شنبه‌شب حادثه رانندگی ناگوار در کارتینگ مجموعه آزادی سبب تعطیلی سریع این مجموعه شد. در این حادثه سه خودرو کارتینگ که رانندگان آن نوجوان بودند با یکدیگر به شدت برخورد کردند. در این اتفاق ۲ دختر نوجوان که راننده خودرو‌ها بودند زخمی شدند و اکنون حال یکی از آن‌ها وخیم گزارش شده است. /باشگاه خبرنگاران

حسن عباسی آزاد شد

حساب توییتری منتسب به حسن عباسی از آزادی وی از زندان اوین خبر داد.

توصیه حسین شریعتمداری به حشدالشعبی

«حسین شریعتمداری» در یادداشتی نوشت:امروزه تمامی اسناد و شواهد موجود به وضوح حکایت از آن دارند که فتنه اخیر در عراق از سوی سفارتخانه‌های آمریکا و عربستان مدیریت می‌شود بنابراین بدون کمترین تردیدی می‌توان نتیجه گرفت که تسخیر این دو کانون فساد و فتنه، اولین و ضروری‌ترین گام برای مقابله با ناآرامی‌های اخیر عراق است و از توده‌های عظیم جوانان مؤمن و انقلابی عراق که سپاه حماسه‌آفرین حشد‌الشعبی یکی از نماد‌های آن است انتظار می‌رود که در انجام این مهم لحظه‌ای را هم از دست ندهند و آن بخش از مردم مظلوم عراق که با خواسته مشروع خود به میدان آمده‌اند را در میان توطئه‌گران غربی و عبری و عربی و اراذل و اوباش وحشی و خونریز داعشی و بعثی تنها نگذارند.

ماجرای جلسات مخفی دولت برای انتخابات

عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت: از آنجایی که رئیس‌جمهور به خوبی می‌داند که مردم دیگر اقبالی به جریان اصلاحات و اعتدال ندارند، با دوقطبی‌سازی به دنبال پیروزی آن‌ها در انتخابات است. محمدعلی پورمختار در گفتگو با مهر با اشاره به دوقطبی‌سازی‌های جدید رئیس جمهور با نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: با وجود آنکه چند ماه تا انتخابات مجلس باقی مانده است، اما دولتی‌ها دخالت آشکاری در روند انتخابات مجلس می‌کنند و خبر‌هایی داریم مبنی بر اینکه آنان برای بررسی این مسئله در روز‌های تعطیل جلساتی را به صورت مخفیانه برگزار می‌کنند. وی با اشاره به دوگانه‌سازی‌های رئیس‌جمهور، افزود: البته بیان دوقطبی‌هایی، چون جنگ و صلح از سوی رئیس‌جمهور مسئله تازه‌ای نیست و وی بار‌ها چنین مباحثی را مطرح کرده است و در زمان انتخابات ریاست جمهوری هم شاهد چنین ادبیاتی از سوی روحانی بودیم.

خواسته مردم از اصلاح‌طلبان و اصولگرایان از زبان کولیوند

رئیس کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور گفت: مردم از طیف اصلاح‌طلب و اصولگرا اعتماد می‌خواهند. مردم می‌خواهند که (اصلاح‌طلبان و اصولگرایان) جریان‌های اصلی کشور را دنبال کنند یعنی اقتصاد و معیشت و اشتغال. محمدجواد کولیوند در گفتگو با ایلنا، در پاسخ به این سوال که از آنجایی که نام جریان سوم در زمان انتخابات بیش از پیش به گوش می‌رسد آیا امکان دارد این جریان سوم احمدی‌نژاد و نزدیکان او باشند؟، گفت: در کشور احزاب نداریم. احزاب داریم، اما احزابی که مسئولیت داشته باشند و در انتخابات حاضر شوند و افرادشان را معرفی کنند و مسئولیت افرادی که معرفی می‌کنند را بپذیرند و اهداف نظام را جلو ببرند، نداریم. این عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت:، چون حزب به این معنا در کشور ما وجود ندارد، هر طیف فکری ممکن است بتواند جریان‌سازی انجام دهد. اینکه بگوییم جریان سومی به این شکل بخواهد راه بیفتد، من قضیه را اینگونه نمی‌بینم، ولی اینکه بخواهند فعالیت کنند بله. هر جریان فکری که احساس می‌کند می‌تواند در این فضا کمک کند و مردم را هرچند برای اهداف خودش پای صندوق بیاورد طبیعتا کاری انجام می‌دهند. نماینده مردم کرج اظهار داشت: در انتخابات مجلس، در انتخابات شوراها، در انتخابات ریاست جمهوری طیف‌های متعددی می‌آیند. ما الان روی کاغذ ۲۵۰ حزب داریم. این ۲۵۰ حزب وقتی انتخابات شروع می‌شود، جریان‌سازی‌های انتخاباتی را (انجام می‌دهند) دوباره می‌روند و چهار سال بعد می‌آیند.

طلایی: ۸۰ درصد نمایندگان فعلی رای نمی‌آورند

فعال سیاسی اصولگرا گفت: بالای ۸۰-۷۰ درصد نمایندگان فعلی در بین افکار عمومی جایگاهی ندارند و در انتخابات رای نخواهند آورد. مرتضی طلایی فعال سیاسی اصولگرا در گفتگو با مهر، درباره وحدت نیرو‌های انقلاب در انتخابات مجلس یازدهم، گفت: بنابر اخباری که دریافت کردیم و تماس‌هایی که با دوستان برقرار می‌کنیم می‌توان گفت: چشم انداز روشن و امیدوار کننده را بین نیرو‌های انقلاب شاهد هستیم؛ چرا که جریان‌های گوناگون اصولگرا حول محور ساختاری که پیش بینی شده است دست به دست هم داده و پا به عرصه انتخابات می‌گذارند به همین جهت امیدواریم ما در انتخابات پیش رو شاهد یکپارچگی بین نیرو‌های اصولگرا باشیم.

عارف کاندیدا می‌شود؟

دبیرکل جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان در واکنش به اظهارات برخی از شخصیت‌های اصلاح طلب درباره عدم حضور عارف در انتخابات مجلس گفت: این اخبار شایعه است. شهیندخت مولاوردی، دبیر شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان، گفت: نخستین همایش رابطین استانی و اعضای شورای استان‌ها با اعضای شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان فردا برگزار می‌شود. بنابر گزارش ایرنا، وی درباره استراتژی اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات دوم اسفندماه مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح طلبان هنوز به استراتژی واحدی نرسیده اند و همه این نشست‌ها و جلسات برای این است که اصلاح طلبان به جمع بندی برسند. دبیرکل جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان در واکنش به اظهارات برخی از شخصیت‌های اصلاح طلب درباره عدم حضور عارف در انتخابات مجلس گفت: این اخبار شایعه است و رسانه‌ها باید اخبار شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان را از ارگان مطبوعاتی آن جویا شوند.