دوشنبه , ۵ مهر ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » توییت ظریف پس از دیدار با سخنگوی انصارالله !

توییت ظریف پس از دیدار با سخنگوی انصارالله !

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشور روز شنبه پس از دیدار با محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله یمن در توییتی نوشت: امروز دیداری با محمد عبدالسلام در تهران داشتم. در خصوص گستره وسیعی از مسائل اعم از تلاش‌های اخیرمان در خصوص پایان دادن به جنگ هدایت شده توسط سعودی‌ها و فجایای بشردوستانه گفتگو داشتیم. تنها یک راه‌حل سیاسی برای این فاجعه ساخت بشر وجود دارد و تنها با شرکت تمامی کشور‌ها می‌توان به این راه‌حل دست یافت.
به گزارش ایسنا، محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله یمن که در تهران به سر می‌برد امروز با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.
وزیر امور خارجه کشور در این دیدار با ابراز تاسف از شرایط سخت ناشی از جنگ تحمیلی و محاصره سخت نزدیک به پنج ساله این کشور، پایان کشتار غیر نظامیان و رفع محاصره از یمن را خواستار گردید.
در این دیدار محمدعبدالسلام نیز با تشکر و قدر دانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از مردم یمن، گزارشی از آخرین وضعیت یمن و چشم انداز آتی در زمینه حل بحران از طریق سیاسی و همچنین آخرین وضعیت انسانی یمن را برای وزیر امور خارجه کشورمان تشریح کرد.
توییت ظریف پس از دیدار با سخنگوی انصارالله