یکشنبه , ۴ مهر ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » برهم صالح، خواستارتحقیق درباره عامل حمله به معترضان /

برهم صالح، خواستارتحقیق درباره عامل حمله به معترضان /

 
 			 				 					برهم صالح، خواستارتحقیق درباره عامل حمله به معترضان 				 			 		«برهم صالح» رئیس جمهور عراق خواستار تحقیق پیرامون حمله افراد ناشناس به تظاهرات کنندگان و معترضان عراقی شد.

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، این در حالی است که «سعد معن الموسوی» سخنگوی وزارت کشور عراق روز یکشنبه در جریان نشست خبری گفت: ایادی خبیث در ورای حمله به معترضان هستند. تحقیقات درباره طرفی که در ورای هدف قرار دادن تظاهرات کنندگان قرار دارد، شروع شده است.

سعد معن الموسوی تاکید کرد: برخوردی میان معترضان و نیروهای امنیتی رخ نداده است. وزارت کشور تحقیقاتی درباره حملاتی که به رسانه ها شده، آغاز کرده است.

از سوی دیگر یحیی رسول فرماندهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد که نیروهای امنیتی از مراکز دولتی و مراکز دیپلماتیک حمایت می کنند.

تحسین الخفاجی سخنگوی وزارت دفاع عراق هم گفت: تظاهرات مسالمت آمیز شروع شد اما پس از آن با اقداماتی همراه شد که به وجهه تظاهرات کنندگان خدشه وارد کرد. با وجود اینکه نیروهای امنیتی در حال مبارزه با بازمانده های داعشی و نیز مشغول تامین امنیت زائران اربعین هستند اما ما شرایط را برای حمایت تظاهرات کنندگان فراهم آوردیم.