یکشنبه , ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » علیرغم ادعای بازگشت آدامش به بغداد بیش از بیست خمپاره به شهرک شیعه نشین صدر در بغداد شلیک شد و بیست کشته ومچروح برجای گذاشت!

علیرغم ادعای بازگشت آدامش به بغداد بیش از بیست خمپاره به شهرک شیعه نشین صدر در بغداد شلیک شد و بیست کشته ومچروح برجای گذاشت!

شبکه تلویزیونی “روسیا الیوم” بامداد یکشنبه گزارش داد: شلیک چند فروند خمپاره به شهرک صدر در شرق بغداد، دستکم ۲۰ کشته و زخمی برجای گذاشته است.
به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا شبکه تلویزیونی روسیا الیوم به جزئیات بیشتر این خبر هیچ اشاره‌ای نکرده است.

هیچ فرد یا گروهی مسؤولیت این حمله خمپاره‌ای را برعهده نگرفته است.

این حملات پس از آن صورت می‌گیرد که بغداد پس از پنج روز تظاهرات و ناآرامی که از سه شنبه گذشته در شهر‌های مختلف عراق آغاز شده روز آرام تری را پشت سر گذاشت.

“فاتن الحلفی” سخنگوی کمیته حمایت از حقوق بشر عراق البته از کشته شدن ۹۴ نفر در جریان اعتراض‌های اخیر خبر داد و افزود: این تعداد از کشته شدگان مربوط به معترضان و نیرو‌های امنیتی است که در این کمیته ثبت شده است.

“محمد الحلبوسی” رئیس پارلمان عراق شامگاه شنبه پس از دیدار با نمایندگان معترضان در شهر‌های مختلف، وعده داد که به زودی مشکلات معیشتی و مطالبات مشروع آنان مرتقع خواهد شد.

“برهم صالح” رئیس جمهوری و “عادل عبدالمهدی” نخست وزیر عراق نیز روز شنبه یک دیدار مهم با یکدیگر داشتند و دو طرف بر حفظ جان تظاهرکنندگان و مجازات افرادی که اعتراضات را به خشونت کشیده و آتش به روی مردم و نیرو‌های امنیتی گشودند، تاکید کردند.

در این دیدار رئیس جمهوری و نخست وزیر عراق بر تامین خواسته‌های مشروع تظاهرکنندگان و به ویژه جوانان عراقی نیز تاکید کردند.