جمعه , ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » خبرگزاریهای داخلی: هدف نهایی آمریکا سرنگون کردن حکومت ایران است/

خبرگزاریهای داخلی: هدف نهایی آمریکا سرنگون کردن حکومت ایران است/

سخنان جدید پمپئو نیت شرارت آمیز آمریکا را افشا کرده است، به اصطلاح مذاکرات فقط طعمه است، ایجاد شکاف در داخل حکومت ایران و سرنگون کردن حکومت کنونی ایران هدف نهایی آن است.

هدف نهایی آمریکا سرنگون کردن حکومت ایران است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو ملی چین، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با برنامه یک شنبه شبکه خبری فاکس بار دیگر ضمن اعلام آمادگی دونالد ترامپ برای دیدار با حسن روحانی گفت، افرادی در داخل حکومت ایران اعتقاد دارند که دیدار با مقامات آمریکایی عاقلانه است.

هفتادو چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل ماه سپتامبر در مقر این سازمان در نیویورک برگزار می شود، رییس جمهور ایران معمولا در مباحثه عمومی مجمع حضور دارد. برخی مقامات و رسانه های آمریکا شروع به جوسازی درباره دیدار ترامپ و روحانی در حاشیه مجمع عمومی کرده اند.

سخنان جدید پمپئو نیت شرارت آمیز آمریکا را افشا کرده است، به اصطلاح مذاکرات فقط طعمه است، ایجاد شکاف در داخل حکومت ایران و سرنگون کردن حکومت کنونی ایران هدف نهایی آن است.

مقامات و محافل مختلف ایران با هدف حقیقی آمریکا آشنایی کامل دارند. آیت الله خامنه ای رهبر ایران یک سال پیش خاطر نشان کرده بود، آمریکا حال هم پیشنهاد مذاکره داده، این که مساله جدیدی نیست، از اول انقلاب بوده است. چرا مذاکره نمی کنیم؟ چون آمریکایی ها متکی به قدرت و پول هستند، مذاکره را داد و ستد می دانند. وی تاکید کرد: نباید با یک دولت متقلب مذاکره کرد.

سال گذشته حسن روحانی رییس جمهور ایران هنگام سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل نیز گفت، خنده دار این است که دولت آمریکا از یک سو ایران را به مذاکره دعوت می کند، از سوی دیگر برنامه سرنگون سازی حکومت ایران را بی پروایانه اعلام می کند.

این روش همیشگی آمریکاست، به قول چینی ها که مدتی بر سر زبان ها افتاده بود، “من اوباشم از هیچ کس هراس ندارم.” آوریل سال جاری مایک پمپئو در سخنرانی خود در دانشگاه A&M ایالت تگزاس صادقانه گفت: “من رییس سیا بودم، ما دروغ گو هستیم، فریبکار هستیم، دزد هستیم. برای یادگیری چنین چیزهایی دوره می بینیم، این افتخار آمریکاست و پی در پی در صدد آن است. “درست است، شرارت از دیدگاه جهانیان، در چشم اندکی از سیاست بازان آمریکا “افتخار” است، اوج اخلاقیات که آمریکا با دقت آن را بنا کرده، دچار فروپاشی شده است.

شایان ذکر است، حسن روحانی، رییس جمهوری ایران، در هفته‌های گذشته دو بار پیش شرط هایی را برای دیدار با دونالد ترامپ مطرح کرده بود، وی گفت، به خاطر منافع ملت می تواند با هرکسی دیدار کند، اما پیش شرطش برگشت آمریکا به برجام و لغو همه تحریم ها علیه ایران است. معلوم است در حال حاضر ممکن نیست که دولت آمریکا این پیش شرط را بپذیرد. اما برخی رسانه های غربی پیرامون سخنان روحانی جوسازی کردند، برای مثال، بی بی سی فارسی در گزارشی مدعی شد که روحانی مایل به مذاکره با آمریکا است، دیدار ترامپ و روحانی ظرف چند هفته آینده برگزار می شود. در قبال بحث های ناشی از جوسازی رسانه ها، روز سه‌شنبه ۱۲ شهریور روحانی ضمن رد اظهارات قبلی خود گفت که اصول سیاست‌های جمهوری اسلامی را رهبر مشخص می‌کند و در مسایل ملی اختلافی وجود ندارد.

مذاکره بهترین شیوه حل اختلافات و مناقشات است، چین همواره از حل اختلافات از طریق مشورت پشتیبانی می کند، اما مذاکرات اصول دارد و باید برپایه برخورد برابر و احترام متقابل صورت گیرد، ولی این دقیقا چیزی است که آمریکا اصلا قبول ندارد، این هم علت اصلی است که ایران از مذاکرات مستقیم با آمریکا امتناع ورزیده است.

روند پیشرفت بیش از یک ساله اصطکاک تجاری بین چین و آمریکا به ما آموخته است که در قبال یک دولت با اعمال فشار حداکثری، بی صداقتی و عهدشکنی باید آمادگی کامل برای مبارزه با آن داشت. اقتدار و استکبار دیگران نمی تواند ضربآهنگ پیشرفت ما را دچار اختلال کند، تنها با آرامش و به خوبی انجام دادن کار خویش، دسترسی به پیروزی نهایی میسر خواهد بود.