جمعه , ۲ مهر ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » لمیدن یک مقام بریتانیایی(یاد آور “بابالنگ دراز “مشهور) در پارلمان جنجالی شد!

لمیدن یک مقام بریتانیایی(یاد آور “بابالنگ دراز “مشهور) در پارلمان جنجالی شد!

 

لمیدن یکی از مقام‌های دولت بریتانیا بر کرسی‌های پارلمان جنجالی شده و تصویر او هزاران بار در شبکه‌های اجتماعی همرسانی شده است.

سه‌شنبه شب در حالی که نمایندگان پارلمان درباره طرحی برای ممانعت از خروج بی توافق بحث می‌کردند، جیکوب ریس‌ماگ، یکی از نمایندگان محافظه‌کار و طرفدار سرسخت برگزیت که در دولت هم مقامی دارد، روی ردیف جلویی کرسی‌های پارلمان لم داد.

ردیف جلویی کرسی‌ها محلی است که نخست‌وزیر و مقام‌های ارشد دولت بر آن می‌نشینند. ردیف مقابل آن هم محل نشستن رهبر مخالفان و مقام‌های کابینه سایه است.

نحوه نشستن آقای ریس‌ماگ انتقاد شدید نمایندگان مخالف را به دنبال داشت.

نماینده حزب سبز در پارلمان بریتانیا این شیوه نشستن را “اهانت‌آمیز” خواند و چند نماینده دیگر هم خطاب به او فریاد زدند که درست بنشیند.

جیکوب ریس‌ماگ به خاطر سابقه‌ و نحوه صحبتش مورد توجه رسانه‌های بریتانیایی است. او گاه با ارجاعات تاریخی غیرمشهور یا کلماتی که دشوارگویی و ادبیاتی فاخر را به ذهن می‌آورد، شناخته می‌شود.

نمایندگان مخالف خطاب به جیکوب ریس‌ماگ فریاد زدند: “درست بشین مرد حسابی!”

آقای ریس‌ماگ پیش از نمایندگی پارلمان بریتانیا در موسسه‌ای مالی کار می‌کرد و علاوه بر آن که از خانواده‌ای ثروتمند می‌آید، با تاسیس موسسه سرمایه‌گذاری خودش ثروتی چند میلیون پوندی اندوخته است.

برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی شیوه نشستن یا لمیدن او را “نخوت‌آمیز” و نمادی از شیوه برخورد طبقه سرمایه‌دار بریتانیا با مشکلات مردم و دموکراسی این کشور خواندند.

در حالی که ممکن است طرفداران سرسخت برگزیت و برخی از رای‌دهندگان حزب محافظه‌کار که پارلمان بریتانیا را مانعی برای خروج از اتحایه اروپا می‌دانند، از رفتار آقای ریس‌ماگ در پارلمان خوششان بیاید، منتقدان آن را به عنوان شاهدی بر “حق به جانبی طبقه حاکم” گرفته‌اند.

تصویر جیکوب ریس‌ماگ علاوه بر دامن زدن به بحث‌های سیاسی در بریتانیا، سوژه شوخی‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی هم شده است.

برخی عکس او را با نقاشی‌های مشهور در تاریخ هنر مقایسه کرده‌اند و بعضی هم با کولاژ عکس او در کنار نمودارهایی به سقوط ارزش پوند و از دست رفتن اکثریت حزب حاکم در پارلمان پرداخته‌اند.