یکشنبه , ۴ مهر ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » دیدار پمپئو با رئیس منتخب کمیسیون اروپایی !عراقچی وارد اسلوونی شد یک تیم اقتصادی از بخش‌های مختلف نیز در این سفر، سیدعباس عراقچی را همراهی می‌کنند.

دیدار پمپئو با رئیس منتخب کمیسیون اروپایی !عراقچی وارد اسلوونی شد یک تیم اقتصادی از بخش‌های مختلف نیز در این سفر، سیدعباس عراقچی را همراهی می‌کنند.

 

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا شامگاه یکشنبه برای سفری دو روزه عازم بروکسل پایتخت بلژیک شد تا با سران اروپایی و تازه انتخاب شده، دیدار داشته باشد.

 			 				 					دیدار پمپئو با رئیس منتخب کمیسیون اروپایی

وزیر خارجه آمریکا با رئیس تازه انتخاب شده کمیسیون اروپایی دیدار و درباره تقویت همکاری‌های اروپا و آمریکا تبادل نظر کردند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، مورگان اورتاگس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عصر دوشنبه با اعلام این خبر افزود مایک پمپئو امروز در بروکسل با اورسولا وان دیر لیان رئیس منتخب کمیسیون اروپایی دیدار و انتخاب او را تبریک گفت. دو طرف تاکید کردند که روابط قوی آمریکا- اروپا برای رفاه هر دو سوی اطلس و گرداگرد جهان، حیاتی است.دو طرف تعهدات مشترک خود را مورد توجه قرار دادند که درباره طیف گسترده ای از موضوعات جهانی همکاری داشته باشند.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه سفر خود به فرانسه به منظور شرکت و رایزنی های سیاسی دوجانبه بامداد سه شنبه وارد لوبلیانا پایتخت اسلوونی شد.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، عراقچی قرار است در این سفر علاوه بر شرکت و ایراد سخنرانی در یک نشست بین المللی، با همتای اسلوونیایی و برخی مقامات ارشد سیاسی و اقتصادی این کشور دیدار و گفت وگو کند.وی همچنین با برخی مقامات خارجی شرکت کننده در حاشیه نشست مذکور، دیدار و گفت وگو خواهد کرد.معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در بدو ورود به لوبلیانا از طرف یک مقام اسلوونیایی مورد استقبال قرار گرفت.وی در ادامه رایزنی‌های بین ایران و فرانسه روز گذشته به پاریس سفر و با مقامات این کشور اروپایی دیدار و گفت وگو کرد.